Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Westlane Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
you RUN the place
5960 Pitton Rd, Niagara Falls, Ontario, L2H 1T5, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Hailey Dang
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
3
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (3 articles)
All News
Search
2010 Results - OFSAA South Regionals
Published by
Matt Scherer
May 28th 2010, 6:59pm
Comments
OFSAA South Regional Track Championships
May 28, 2010 to May 29, 2010
St Catharines, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Abbey Park
Acton
AN Myer
Ancaster
Ascension of Our Lord
Assumption - Burlington
Barton SS
Beamsville
Bishop P.F. Reding
Bishop Ryan
Bishop Tonnos
Blessed Trinity
Bramalea Secondary
Brampton Centennial
Brampton Christian Academy
Burlington Central
Cacss - Brampton
Cardinal Leger
Cardinal Newman - Stoney Creek
Cathedral
Cawthra Park
Cayuga
Central Peel
Christ the King
Clarkson
Corpus Christi
Denis Morris
Dunnville
Eden
EL Crossley
Erindale
ES Jean Vanier - Welland
Father Michael Goetz
Fletcher's Meadow
Fort Erie
Georgetown
Glenforest
Governor Simcoe
Grimsby
Guido DeBres
Hagersville
Hamilton District Christian
Harold M Brathwaite
Heart Lake
Heritage Christian
Highland
Holy Cross - St Catharines
Holy Name - Brampton
Holy Trinity - Oakville
Humberview
Iona Catholic
Iroquois Ridge
John Cabot
John Fraser
Kernahan Park
Kings Christian
Lakeshore Cath - Port Colborne
Laura Secord
Lincoln M. Alexander
Lorne Park
Loyola Catholic
MacLachlan College
Mayfield
Meadowvale
Mentor College
Milton
MM Robinson
Nelson
Niagara
Niagara Christian College
Notre Dame - Brampton
Notre Dame - Burlington
Notre Dame College - Welland
Oakville Trafalgar
Orchard Park
Our Lady of Mount Carmel
Parkside - Dundas
Philip Pocock
Port Colborne
Port Credit
Rick Hansen
Ridgeway-Crystal Beach
Robert Bateman
Robert Hall
Saltfleet
Sandalwood Heights
Sherwood
Sir Winston Churchill - St Catharines
Smithville District Christian
South Lincoln
St Aloysius Gonzaga
St Augustine - Brampton
St Catharines
St Edmund Campion
St Francis Catholic - St Catharines
St Ignatius of Loyola
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Joan of Arc - Mississauga
St Joseph's - Mississauga
St Marcellinus
St Marquerite d’Youville
St Martin's
St Mary's - Hamilton
St Michael - Niagra Falls
St Paul - Niagra Falls
St Paul's - Trenton
St Roch - Brampton
St Thomas Aquinas - Brampton
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas More
Streetsville
The Woodlands
Thomas A Blakelock
Turner Fenton
Waterdown
Welland Centennial
West Park
Westdale
Westlane
Westmount - Hamilton
White Oaks
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
1500m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Whitehouse, Kyle
Kernahan Park
12.30
-0.1
1
2
Kummer, William
Robert Bateman
14.33
-0.1
1
3
Nolan, Lee
Robert Bateman
16.02
-0.1
1
4
Miller, Brandon
Robert Bateman
18.04
-0.1
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.24
+1.8
1
2
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.36
+1.8
1
3
Ambrosio, Colton
Notre Dame Colle
11.50
+1.8
1
4
Miller, Wes
Nelson
11.59
+1.8
1
5
Walters, Shalmar
St Aloysius Gonz
11.65
+1.8
1
6
Thomas, Reshayne
St Aloysius Gonz
11.70
+1.8
1
7
Dyke, Warren Van
Westlane
11.74
+1.8
1
8
timmis, mercer
Assumption - Bur
11.76
+1.8
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
11.23w
+2.6
2
3
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
11.37w
+2.6
2
5
Ambrosio, Colton
Notre Dame Colle
11.40w
+2.6
2
2
Miller, Wes
Nelson
11.54
+1.8
1
4
Walters, Shalmar
St Aloysius Gonz
11.64
+1.8
1
6
Thomas, Reshayne
St Aloysius Gonz
11.64w
+2.6
2
7
Dyke, Warren Van
Westlane
11.72
+1.8
1
8
timmis, mercer
Assumption - Bur
11.73
+1.8
1
9
Doe, William Pitt
St Joan of Arc -
11.76
+1.8
1
10
Swick, Tyler
Bishop Ryan
11.96
+1.8
1
11
Lauffman, Cam
Bishop Tonnos
12.05w
+2.6
2
12
Christiansen, Thomas
Laura Secord
12.17
+1.8
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
11.40
+1.4
1
2
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.42
+1.4
1
3
March, Dwayne
St Edmund Campio
11.61
+1.4
1
4
Wu, Marcus
Westmount - Hami
11.64
+1.4
1
5
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
11.76
+1.4
1
6
Roserie, Junior
St Joan of Arc -
11.84
+1.4
1
7
Espino, Jeremy
St Francis Catho
11.96
+1.4
1
8
Bos, Steven
Guido DeBres
11.99
+1.4
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Jadon
St Marquerite d�
11.43w
+3.5
2
2
Barker, Deion
St Marcellinus
11.47w
+2.2
1
3
March, Dwayne
St Edmund Campio
11.65w
+3.5
2
4
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
11.74w
+2.2
1
5
Wu, Marcus
Westmount - Hami
11.76w
+2.2
1
6
Roserie, Junior
St Joan of Arc -
11.78w
+3.5
2
7
Bos, Steven
Guido DeBres
11.78w
+3.5
2
8
Espino, Jeremy
St Francis Catho
11.81w
+3.5
2
9
Westbrook, Calum
Sir Winston Chur
11.84w
+3.5
2
10
Caunce, Noah
Notre Dame - Bur
11.90w
+2.2
1
11
Fasullo, Victor
Nelson
12.00w
+2.2
1
12
Kirby, Jordan
Georgetown
12.14w
+2.2
1
13
Begg, Jesse
AN Myer
12.31w
+2.2
1
14
Porretta, Alex
Corpus Christi
12.34w
+3.5
2
15
Williams, Tevon
Cathedral
12.36w
+3.5
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omoruna, Ike
St Augustine - B
10.81
+0.2
1
2
Rodney, Brendon
St Augustine - B
11.06
+0.2
1
3
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
11.16
+0.2
1
4
Rudder, David
Lincoln M. Alexa
11.22
+0.2
1
5
McLean, Carlin
Orchard Park
11.28
+0.2
1
6
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
11.28
+0.2
1
7
Williams, Akeeno
Grimsby
11.31
+0.2
1
8
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
11.47
+0.2
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Omoruna, Ike
St Augustine - B
10.83
+1.7
2
3
Hayle, Tyler
St Edmund Campio
11.03
+1.7
2
2
Rodney, Brendon
St Augustine - B
11.10
+0.7
1
5
Rudder, David
Lincoln M. Alexa
11.11
+1.7
2
6
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
11.15
+1.7
2
4
Williams, Akeeno
Grimsby
11.27
+0.7
1
7
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
11.28
+1.7
2
8
McLean, Carlin
Orchard Park
11.30
+1.7
2
9
Lach, Paulo
Cathedral
11.40
+1.7
2
10
Ritchie, Kyle
Cathedral
11.56
+0.7
1
11
Forester, Josh
Blessed Trinity
11.62
+0.7
1
12
Odame, John
Nelson
11.72
+0.7
1
13
Fisher, Mark
Holy Trinity - O
11.93
+0.7
1
14
Chiarot, Nicholas
Notre Dame - Bra
12.25
+0.7
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
22.93
+1.5
1
2
Miller, Wes
Nelson
23.05
+1.5
1
3
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
23.23
+1.5
1
4
Ewen, Richard
Our Lady of Moun
23.33
+1.5
1
5
Denton, D'Shaun
Sandalwood Heigh
23.72
+1.5
1
6
Haggerty, Jeremy
Highland
23.75
+1.5
1
7
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
23.85
+1.5
1
8
Krzeczkowski, Andrew
Sir Winston Chur
24.02
+1.5
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
22.80w
+3.8
2
3
Miller, Wes
Nelson
23.19w
+3.8
2
2
Denton, D'Shaun
Sandalwood Heigh
23.28w
+3.6
1
4
Ewen, Richard
Our Lady of Moun
23.32w
+3.6
1
5
Haggerty, Jeremy
Highland
23.70w
+3.6
1
6
Allotey, Dillando
St Edmund Campio
23.72w
+3.6
1
7
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
23.73w
+3.8
2
8
Krzeczkowski, Andrew
Sir Winston Chur
23.80w
+3.8
2
9
Dyke, Warren Van
Westlane
23.82w
+3.6
1
10
Dyck, Ryan
Notre Dame Colle
24.49w
+3.8
2
11
Mancusso, Matt
Notre Dame Colle
24.50w
+3.6
1
12
Thompson, Darnell
White Oaks
25.15w
+3.8
2
13
Brown, Mike
St Thomas More
25.81w
+3.8
2
14
McNichol, Dan
St Jean de Brebe
26.12w
+3.8
2
15
Olson, Caleb
Corpus Christi
26.20w
+3.6
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.54
+1.9
1
2
Westbrook, Calum
Sir Winston Chur
23.72
+1.9
1
3
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
23.76
+1.9
1
4
Gregory, Shavown
St Marquerite d�
23.84
+1.9
1
5
Fasullo, Victor
Nelson
24.31
+1.9
1
6
Bos, Steven
Guido DeBres
24.45
+1.9
1
7
Caunce, Noah
Notre Dame - Bur
24.60
+1.9
1
8
Wu, Marcus
Westmount - Hami
24.62
+1.9
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Powell, Kyle
St Roch - Brampt
23.50w
+2.5
2
3
Glasgow, Rashad
St Edmund Campio
23.54w
+2.5
2
5
Westbrook, Calum
Sir Winston Chur
23.88w
+2.5
2
2
Gregory, Shavown
St Marquerite d�
23.91w
+3.1
1
4
Fasullo, Victor
Nelson
24.11w
+3.1
1
6
Bos, Steven
Guido DeBres
24.13w
+3.1
1
7
Wu, Marcus
Westmount - Hami
24.26w
+2.5
2
8
Caunce, Noah
Notre Dame - Bur
24.28w
+3.1
1
9
Sepuiveda, Chris
St Augustine - B
24.30w
+3.1
1
10
Deans, Bryan
Notre Dame - Bra
24.31w
+3.1
1
11
Bartlett, Nick
Beamsville
24.48w
+3.1
1
12
Kirby, Jordan
Georgetown
24.60w
+2.5
2
13
Richard, Eric
Bishop Tonnos
24.84w
+2.5
2
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rodney, Brendon
St Augustine - B
21.48w
+2.3
1
2
Moona, Alistair
Erindale
21.73w
+2.3
1
3
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
21.85w
+2.3
1
4
Omoruna, Ike
St Augustine - B
21.86w
+2.3
1
5
Bennett, Kyle
St Augustine - B
22.13w
+2.3
1
6
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
22.56w
+2.3
1
7
Brennand, Dylan
EL Crossley
22.66w
+2.3
1
8
Williams, Akeeno
Grimsby
22.82w
+2.3
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moona, Alistair
Erindale
21.70w
+2.4
2
3
Rodney, Brendon
St Augustine - B
21.77w
+2.4
2
2
Omoruna, Ike
St Augustine - B
22.06w
+3.0
1
4
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
22.17w
+3.0
1
5
Bennett, Kyle
St Augustine - B
22.34w
+2.4
2
6
Schinkel, Lucas
Lakeshore Cath -
22.68w
+3.0
1
7
Williams, Akeeno
Grimsby
22.70w
+2.4
2
8
Brennand, Dylan
EL Crossley
22.72w
+3.0
1
9
Gayle, Daniel
Barton SS
23.38w
+3.0
1
10
Taylor, Brad
Nelson
23.39w
+2.4
2
11
Lach, Paulo
Cathedral
23.87w
+3.0
1
12
Mabbott, Connor
Abbey Park
24.09w
+3.0
1
13
Fisher, Mark
Holy Trinity - O
24.83w
+2.4
2
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hildebrand, Zack
Westlane
51.88
2
2
McClure, Kurt
Assumption - Bur
52.02
2
3
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
52.20
2
4
Haggerty, Jeremy
Highland
52.71
2
5
Krzeczkowski, Andrew
Sir Winston Chur
53.16
2
6
Lizardo, William
Father Michael G
53.27
2
7
Cheam, Sopheak
Sherwood
53.90
2
8
Romeo, Keenan
John Fraser
54.46
1
9
DiSanto, Luke
St Joan of Arc -
54.54
1
10
Cavellini, Cristian
St Paul's - Tren
54.83
2
11
Tanner, Emmitt
Robert Bateman
56.56
1
12
Driedger, Matt
Georgetown
58.12
1
13
Corbett, Justin
Acton
59.71
1
14
McNichol, Dan
St Jean de Brebe
1:00.43
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wainkem, Hanson
Our Lady of Moun
54.30
2
2
Altomare, Lucas
St Marcellinus
54.87
2
3
Kerr, Jared
St Edmund Campio
54.91
2
4
Woodrow, Patrick
Sir Winston Chur
54.99
2
5
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
55.01
2
6
Breeson, John
Iroquois Ridge
55.08
2
7
Ilic, Nem
Westmount - Hami
55.15
2
8
Nagy, Aidan
Erindale
55.78
1
9
Bond, Calvin
Beamsville
56.13
2
10
Hanson, Josh
St Jean de Brebe
56.35
1
11
CONTINISIO, CARMEN
Blessed Trinity
57.03
1
12
Ricketts, Shemar
St Aloysius Gonz
57.68
1
13
Whitwell, Jeff
Nelson
58.08
1
14
Killin, Nolan
Nelson
58.63
1
15
Adus, Loyan
Nelson
1:00.69
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moona, Alistair
Erindale
47.73
2
2
Triumbari, Joseph
St Marquerite d�
49.07
2
3
Greco, Domenic
St Edmund Campio
49.88
2
4
Brennand, Dylan
EL Crossley
49.97
2
5
VARLEY, KYLE
Westlane
50.76
2
6
Ebanks, Lesean
Heart Lake
51.67
2
7
DelleMonache, Mitchell
EL Crossley
51.85
2
8
GILES, CAM
Eden
52.27
2
9
Smith, Kevin
MM Robinson
53.47
1
10
Wyman, Ben
Westdale
53.49
1
11
Mabbott, Connor
Abbey Park
53.72
1
12
Grochocinski, Paul
Notre Dame - Bur
54.14
1
13
Campbell, Kaley
St Thomas More
55.29
1
14
Gilchrist, Neil
Corpus Christi
56.48
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
1:57.26
2
2
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
1:58.82
2
3
Rowles, Adam
Highland
2:02.57
2
4
McClure, Kurt
Assumption - Bur
2:03.98
2
5
Laekman, Taylor
Sir Winston Chur
2:05.74
1
6
Tweedle, Jeff
Cardinal Newman
2:06.01
1
7
Crews, Steven
Meadowvale
2:06.39
2
8
Romeo, Keenan
John Fraser
2:06.69
2
9
Xu, Rui
Westdale
2:07.06
2
10
Mecca, Ryan
St Michael - Nia
2:07.84
2
11
Lizardo, William
Father Michael G
2:09.00
1
12
Ramos, Jerome
St Marcellinus
2:10.21
1
13
Driedger, Matt
Georgetown
2:13.75
1
14
Simpson, Alex
St Thomas More
2:19.22
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
GODIN, ZACH
Sir Winston Chur
2:04.89
2
2
Smith, Liam
Highland
2:05.21
2
3
Smith, Troy
Grimsby
2:06.78
2
4
Altomare, Lucas
St Marcellinus
2:07.06
2
5
Kountourogiannis, T.J.
Westlane
2:08.06
2
6
Diro, Galata
Harold M Brathwa
2:09.84
1
7
Breeson, John
Iroquois Ridge
2:09.98
1
8
Guy, Javon
St Edmund Campio
2:11.65
1
9
Williams, Grayson
Mayfield
2:12.19
2
10
Danecker, Erick
St Paul - Niagra
2:12.77
2
11
Ghumman, Medhini
Heart Lake
2:13.25
2
12
Hanson, Josh
St Jean de Brebe
2:16.56
1
13
Saddlemeyer, Justin
Corpus Christi
2:18.48
1
14
Wainmann, Markku
Nelson
2:18.64
1
15
Adus, Loyan
Nelson
2:19.27
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meidema, Chris
Lakeshore Cath -
1:53.00
2
2
Stone, Jeff
Turner Fenton
1:57.80
2
3
Chance, Dantae
Cardinal Leger
1:58.55
2
4
McCabe, Kahmall
Cardinal Leger
1:59.60
2
5
Behan, Jeff
Westdale
1:59.70
2
6
Moseley, Michael
Meadowvale
2:01.93
1
7
Forbes, Austen
Highland
2:02.04
1
8
JANSSEN, TREVOR
Eden
2:02.06
2
9
Dermott, Scott
Bishop P.F. Redi
2:02.63
1
10
GILES, CAM
Eden
2:02.69
2
11
Russell, Alex
Bishop Tonnos
2:03.87
1
12
LaPorta, Jason
Notre Dame - Bur
2:07.28
1
13
O'Hara, Patrick
Notre Dame - Bur
2:08.77
1
14
D'Attoma, Peter
Thomas A Blakelo
2:10.08
1
15
Settembri, Jonathan
Mayfield
2:11.42
2
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
HUTTON, CHRIS
Sir Winston Chur
4:09.65
1
2
Rowles, Adam
Highland
4:10.87
1
3
Moodie, Triphon
St Joan of Arc -
4:11.21
1
4
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
4:11.22
1
5
Xu, Rui
Westdale
4:22.80
1
6
Kent, Lewis
MacLachlan Colle
4:25.47
1
7
Laekman, Taylor
Sir Winston Chur
4:27.52
1
8
Birch, Kyle
Rick Hansen
4:28.19
1
9
Tweedle, Jeff
Cardinal Newman
4:29.29
1
10
McCann, Rob
Lorne Park
4:29.73
1
11
Kagumba, Joseph
Erindale
4:29.88
1
12
Milos, Tom
Cardinal Newman
4:34.42
1
13
Zmenak, Ethan
Robert Bateman
4:34.80
1
14
Perrodou, Anthony
St Jean de Brebe
4:38.24
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heartwell, Joey
Clarkson
4:20.00
1
2
Smith, Liam
Highland
4:20.67
1
3
Smith, Troy
Grimsby
4:22.30
1
4
Danecker, Erick
St Paul - Niagra
4:23.32
1
5
Kountourogiannis, T.J.
Westlane
4:26.99
1
6
Watson, David
Abbey Park
4:35.38
1
7
GODIN, ZACH
Sir Winston Chur
4:36.02
1
8
Lai, Jeramie
St Marcellinus
4:38.11
1
9
Williams, Grayson
Mayfield
4:38.77
1
10
Li, Tony
St Joan of Arc -
4:40.43
1
11
Fournier, Tyler
Cathedral
4:46.60
1
12
Saniga, Owen
Cardinal Leger
4:49.07
1
13
Moreno, Hector
Cathedral
4:52.73
1
14
Wainmann, Markku
Nelson
4:53.17
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meidema, Chris
Lakeshore Cath -
4:02.18
1
2
Stone, Jeff
Turner Fenton
4:05.42
1
3
Forbes, Austen
Highland
4:06.57
1
4
Settembri, Jonathan
Mayfield
4:06.58
1
5
Behan, Jeff
Westdale
4:06.68
1
6
JANSSEN, TREVOR
Eden
4:11.89
1
7
Azocar, Kevin
Iona Catholic
4:16.84
1
8
Parrot-Migas, Philippe
St Aloysius Gonz
4:19.33
1
9
Russell, Alex
Bishop Tonnos
4:21.17
1
10
LaPorta, Jason
Notre Dame - Bur
4:23.40
1
11
Dermott, Scott
Bishop P.F. Redi
4:26.23
1
12
Wanuch, Jacob
Glenforest
4:27.11
1
13
O'Hara, Patrick
Notre Dame - Bur
4:30.96
1
14
D'Attoma, Peter
Thomas A Blakelo
4:41.88
1
15
Forbes, Taylor
Highland
4:49.65
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
SENECA, BRAYDEN
Notre Dame Colle
9:13.81
1
2
Kolb, Paul
Highland
9:25.15
1
3
McCann, Rob
Lorne Park
9:27.10
1
4
Kowalik, Orest
John Cabot
9:33.71
1
5
Angelatos, Chris
Corpus Christi
9:40.99
1
6
Birch, Kyle
Rick Hansen
9:45.99
1
7
Kagumba, Joseph
Erindale
9:50.06
1
8
Tweedle, Jeff
Cardinal Newman
9:57.63
1
9
Burjaw, Andrew
Streetsville
9:57.73
1
10
Milos, Tom
Cardinal Newman
10:02.29
1
11
Heyens, Colin
Orchard Park
10:03.11
1
12
Kent, Lewis
MacLachlan Colle
10:09.77
1
13
Perrodou, Anthony
St Jean de Brebe
10:14.04
1
14
WIGNALL, GRANT
Denis Morris
10:34.84
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heartwell, Joey
Clarkson
9:29.49
1
2
Zagar, Myles
Mayfield
9:32.58
1
3
Hambly, Kent
Ancaster
9:39.43
1
4
Dellemonache, Alex
EL Crossley
9:40.18
1
5
Watson, David
Abbey Park
9:44.68
1
6
Borg, Preston
Loyola Catholic
9:54.63
1
7
Lai, Jeramie
St Marcellinus
10:04.44
1
8
FORTALEZA, MIKE
Sir Winston Chur
10:20.51
1
9
Fournier, Tyler
Cathedral
10:35.76
1
10
Smith, Adam
Laura Secord
10:39.90
1
11
Diro, Galata
Harold M Brathwa
10:45.46
1
12
Moreno, Hector
Cathedral
11:06.49
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dulhanty, Chris
Loyola Catholic
8:49.35
1
2
Labelle, Eric
Holy Trinity - O
9:02.96
1
3
Azocar, Kevin
Iona Catholic
9:03.38
1
4
Wanuch, Jacob
Glenforest
9:03.84
1
5
HERING, PHIL
EL Crossley
9:09.18
1
6
AHMED, IBRAHIM
St Francis Catho
9:09.31
1
7
Arango, Juan
Notre Dame - Bur
9:27.90
1
8
SCOTLAND, ANDREW
EL Crossley
9:31.89
1
9
Lloyd, Duke
Highland
9:38.44
1
10
Hambly, Derek
Ancaster
10:05.09
1
11
O'Hanlon, Shane
St Ignatius of L
10:36.85
1
12
Buckle, Jason
St Jean de Brebe
10:47.40
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dulhanty, Chris
Loyola Catholic
6:06.48
1
2
Pimentel, Nick
Cardinal Leger
6:16.48
1
3
Arango, Juan
Notre Dame - Bur
6:22.14
1
4
Lloyd, Duke
Highland
6:24.92
1
5
Labelle, Eric
Holy Trinity - O
6:41.13
1
6
Hambly, Derek
Ancaster
6:46.13
1
7
MANN, EVAN
Westlane
6:46.22
1
8
Mancini, Darren
Mayfield
6:59.29
1
9
Schepen, Derek Van
Port Credit
6:59.63
1
10
Schortemeyer, Josh
Notre Dame - Bur
6:59.89
1
11
Figueroa, Anthony
St Augustine - B
7:00.91
1
12
Brenner, Garret
St Catharines
7:01.25
1
13
Paterson, Tom
Thomas A Blakelo
7:09.79
1
14
PALFRAMAN, KYLE
Sir Winston Chur
7:13.97
1
15
D'Attoma, Peter
Thomas A Blakelo
7:18.93
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Katulic-Ducharme, Nicola
Welland Centenni
14.54
+0.7
1
2
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
14.65
+0.7
1
3
Nguyen, Yankees
Father Michael G
15.48
+0.7
1
4
SLESSOR, KEN
Grimsby
15.65
+0.7
1
5
Nero, Samuel
Welland Centenni
15.85
+0.7
1
6
Fletcher, Markeem
Fletcher's Meado
15.99
+0.7
1
7
Giardino, Phillip
Bishop Ryan
16.13
+0.7
1
8
Campbell, Carlos
Fletcher's Meado
16.36
+0.7
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Katulic-Ducharme, Nicola
Welland Centenni
14.62w
+2.3
2
2
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
15.07w
+2.7
1
3
Nguyen, Yankees
Father Michael G
15.76w
+2.3
2
4
SLESSOR, KEN
Grimsby
15.92w
+2.7
1
5
Fletcher, Markeem
Fletcher's Meado
15.94w
+2.3
2
6
Nero, Samuel
Welland Centenni
16.18w
+2.7
1
7
Giardino, Phillip
Bishop Ryan
16.18w
+2.7
1
8
Campbell, Carlos
Fletcher's Meado
16.27w
+2.7
1
9
Christiansen, Thomas
Laura Secord
16.62w
+2.3
2
10
Murray, Brett
Welland Centenni
16.67w
+2.3
2
11
Fayemi, Toluwa
Holy Trinity - O
16.78w
+2.3
2
12
Tennant, Kevin
St Edmund Campio
16.85w
+2.7
1
13
Miminas, Philip
St Jean de Brebe
18.22w
+2.3
2
14
Robertson, Tyler
Nelson
22.22w
+2.3
2
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.72
+0.9
1
2
Daines, Kyle
Nelson
15.10
+0.9
1
3
Martin, Cole
Cayuga
15.48
+0.9
1
4
Robinson, Todd
Welland Centenni
15.50
+0.9
1
5
Oliveira, Peter
Blessed Trinity
15.76
+0.9
1
6
HILDEBRAND, JESSE
Welland Centenni
15.82
+0.9
1
7
Skinner, George
St Augustine - B
16.80
+0.9
1
8
Thompson, Matthew
St Marcellinus
16.91
+0.9
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.85
+0.6
2
3
Daines, Kyle
Nelson
15.03
+0.6
2
5
HILDEBRAND, JESSE
Welland Centenni
15.15
+0.6
2
2
Robinson, Todd
Welland Centenni
15.73
+0.0
1
4
Martin, Cole
Cayuga
15.76
+0.0
1
6
Oliveira, Peter
Blessed Trinity
15.79
+0.0
1
7
Skinner, George
St Augustine - B
16.32
+0.6
2
8
Thompson, Matthew
St Marcellinus
16.54
+0.6
2
9
Nicholas, Andre
Our Lady of Moun
16.58
+0.0
1
10
Kohli, Matt
EL Crossley
16.76
+0.0
1
11
Thompson, Timothy
Acton
17.24
+0.6
2
12
Taylor, Liam
St Marcellinus
17.30
+0.0
1
13
Jennings, Kyle
Burlington Centr
17.79
+0.0
1
14
Morneau, Troy
St Thomas Aquina
18.11
+0.6
2
15
Dolegowski, Michael
Bishop Ryan
18.63
+0.0
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Renaud, Jeffery
Loyola Catholic
15.34
+0.8
1
2
Richardson, Marty
Welland Centenni
15.41
+0.8
1
3
Fearman, Rob
Cayuga
15.58
+0.8
1
4
Forester, Josh
Blessed Trinity
15.66
+0.8
1
5
Johnson, Julian
Brampton Centenn
15.83
+0.8
1
6
Dignard, Patrick
Welland Centenni
16.04
+0.8
1
7
Annisette, Johann
Mentor College
16.15
+0.8
1
8
Smith, Dejaun
St Marcellinus
16.36
+0.8
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Renaud, Jeffery
Loyola Catholic
15.60
+0.3
2
2
Richardson, Marty
Welland Centenni
15.65
+1.6
1
3
Fearman, Rob
Cayuga
15.74
+0.3
2
4
Forester, Josh
Blessed Trinity
16.10
+1.6
1
5
Johnson, Julian
Brampton Centenn
16.13
+1.6
1
6
Dignard, Patrick
Welland Centenni
16.14
+0.3
2
7
Annisette, Johann
Mentor College
16.47
+0.3
2
8
Smith, Dejaun
St Marcellinus
16.58
+1.6
1
9
Stewart, Errol
Sherwood
16.63
+1.6
1
10
Budarick, Jake
Nelson
16.81
+0.3
2
11
Verduyn, Jonathan
Nelson
16.98
+1.6
1
12
Watson, Jack
Robert Bateman
18.53
+0.3
2
13
Chimanga, Derek
Bishop Ryan
19.53
+1.6
1
14
Robinson, Dermain
Brampton Centenn
20.18
+0.3
2
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hildebrand, Zack
Westlane
41.17
2
2
Schinkel, Mike
Ridgeway-Crystal
42.21
2
3
Dominguez, Jose
St Joan of Arc -
43.04
2
4
Boscan, Ricardo
St Joan of Arc -
43.06
2
5
Gerrie, Cam
Highland
43.26
1
6
SLESSOR, KEN
Grimsby
43.94
2
7
Nguyen, Yankees
Father Michael G
43.98
2
8
Fazekas, Jamie
Ridgeway-Crystal
45.46
1
9
Perrodou, Anthony
St Jean de Brebe
45.62
1
10
Flores, Marcello Yarde
Cardinal Leger
46.95
2
12
Camacho, Tito
Notre Dame - Bur
49.28
1
13
Robertson, Tyler
Nelson
51.19
1
14
Sangha, Shan
Abbey Park
52.65
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kerr, Jared
St Edmund Campio
42.79
2
2
HILDEBRAND, JESSE
Welland Centenni
43.68
2
3
Kalenuik, Elijah
Ridgeway-Crystal
44.21
2
4
Appiah, Alex
Heart Lake
44.51
2
5
Taylor, Liam
St Marcellinus
45.11
2
6
Martin, Cole
Cayuga
45.34
2
7
Daines, Kyle
Nelson
45.45
1
8
Thompson, AJ
Highland
45.85
2
9
Bond, Calvin
Beamsville
45.89
2
10
Martin, Will
The Woodlands
47.46
1
11
Jennings, Kyle
Burlington Centr
48.70
1
12
Bascombe, Tyrell
Bishop P.F. Redi
49.47
1
13
Selvanathan, Janahan
Turner Fenton
49.81
1
14
McCullough, Blaze
Burlington Centr
51.95
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ebanks, Lesean
Heart Lake
57.43
2
2
Richardson, Marty
Welland Centenni
58.22
2
3
Press, Eric
Highland
58.54
2
4
Tripp, Steve
Ridgeway-Crystal
58.59
2
5
DelleMonache, Mitchell
EL Crossley
1:00.41
2
6
Mendoza, Ulyeses
Father Michael G
1:01.55
2
7
Budarick, Jake
Nelson
1:01.90
1
8
Chiweshe, Beven
St Edmund Campio
1:03.10
2
9
Figueroa, Anthony
St Augustine - B
1:03.32
1
10
Robinson, Dermain
Brampton Centenn
1:03.36
2
11
McMurtrie, Adam
Beamsville
1:04.28
1
12
Verduyn, Jonathan
Nelson
1:04.42
1
13
Burnside, Geoff
Notre Dame - Bur
1:06.24
1
14
vanlandschoot, Joe
Assumption - Bur
1:10.64
1
15
Zimmerman, John
St Jean de Brebe
1:10.98
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dobson
,
Archer
,
Fletcher
,
Hussett
Fletcher's Meado
45.00
2
2
Ward
,
Gordon
,
Thomas
,
Walters
St Aloysius Gonz
45.29
2
3
Palmer
,
March
,
Czerniaw
,
Allotey
St Edmund Campio
45.52
2
4
Pena
,
Boscan
,
DiSanto
,
Doe
St Joan of Arc -
45.59
2
5
Ambrosio
,
Mancusso
,
Dyck
,
Macdonal
Notre Dame Colle
45.69
2
6
Ogini
,
Alphonse
,
Harris
,
Menzies
St Augustine - B
46.63
1
7
Fulop
,
Katulic-
,
Murray
,
Nero
Welland Centenni
46.64
2
8
Parke
,
Miller
,
Ross
,
Williams
Nelson
47.02
2
9
Reddick
,
Lambert
,
Szkarlat
,
Lauffman
Bishop Tonnos
47.08
1
10
Relay Team
Highland
47.21
1
11
Saxton
,
Bride
,
Rana
,
Ames
Sir Winston Chur
47.27
2
12
De'Nobri
,
Giardino
,
Ncube
,
Swick
Bishop Ryan
49.69
1
13
Porretta
,
Kyc
,
Shittu
,
Olson
Corpus Christi
49.71
1
14
Giglia
,
Stewart
,
Guglielm
,
McNichol
St Jean de Brebe
49.87
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jagasar
,
Benjamin
,
Thomas
,
Powell
St Roch - Brampt
46.71
2
2
Fasullo
,
Karch
,
Killin
,
Whitwell
Nelson
47.29
2
3
Dion
,
Woodrow
,
Hawryluk
,
Westbroo
Sir Winston Chur
47.32
2
4
Bartlett
,
Bond
,
Gadsby
,
Reed
Beamsville
48.10
2
5
Howell
,
Manning
,
Bascombe
,
Robles
Bishop P.F. Redi
48.45
1
6
Chung, Amoah,
Mitchell, Barker
St Marcellinus
48.56
2
7
Bhatti
,
Patterso
,
Siles
,
Hussein
Father Michael G
49.31
1
8
Barron
,
Smith
,
Hildebra
,
Robinson
Welland Centenni
49.55
2
9
Hoeksema
,
Kohli
,
Myers
,
Rizzo
EL Crossley
49.70
2
10
Cramm
,
Martinez
,
Richard
,
Pace
Bishop Tonnos
49.71
1
11
Albert
,
McCulloc
,
Balbino
,
Smith
Cardinal Newman
49.74
1
12
MacDouga
,
Smith
,
Farrell
,
Martin
Grimsby
49.83
1
13
Aman
,
Ngyuen
,
Wong
,
Morneau
St Thomas Aquina
50.31
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tripp
,
Merritt
,
Periera
,
Testa
Ridgeway-Crystal
43.91
2
2
Relay Team
St Edmund Campio
44.09
2
3
Domenicu
,
Schinkel
,
Meidema
,
McAvoy
Lakeshore Cath -
44.77
2
4
Joseph
,
Akinkuad
,
Allen
,
Jno-Pier
Ascension of Our
44.78
1
5
McLean
,
Kit
,
Wright
,
Durfey
Orchard Park
44.98
2
6
Weylie
,
Spagnulo
,
Dykstra
,
Williams
Grimsby
44.98
2
7
Talbot
,
Collaril
,
Tartagli
,
Clarke
St Marcellinus
45.20
1
8
Nurse
,
McFarlan
,
Krzyszko
,
Al-Izzi
Port Credit
45.42
1
9
Ritchie
,
Peck
,
Peck
,
Lach
Cathedral
45.69
1
10
Chemerik
,
Smith
,
Forester
,
Baum
Blessed Trinity
46.19
2
11
Omiyale
,
Isaac
,
Adewale
,
Chiarot
Notre Dame - Bra
46.36
2
12
DiGiacin
,
Kyei
,
Ramos
,
Swist
St Jean de Brebe
46.56
1
13
Rochelea
,
Jean
,
Buranzyn
,
Joannou
Holy Trinity - O
46.94
1
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Chance
,
McCabe
,
Hamilton
,
Pimentel
Cardinal Leger
3:29.15
2
2
Bennett
,
Omoruna
,
Figueroa
,
Rodney
St Augustine - B
3:29.18
2
3
Tripp
,
Merritt
,
Periera
,
Testa
Ridgeway-Crystal
3:35.25
2
4
MacDonal
,
Wilde
,
Crews
,
Moseley
Meadowvale
3:35.53
2
5
Schinkel
,
Domenicu
,
Meidema
,
Huneault
Lakeshore Cath -
3:35.83
1
6
Banda
,
Collaril
,
Stevens
,
Dragonja
St Marcellinus
3:35.96
2
7
Byskov
,
Godin
,
Doherty
,
Hutton
Sir Winston Chur
3:39.15
2
8
Rossi
,
Brennand
,
Whitehal
,
DelleMon
EL Crossley
3:40.27
2
9
Arango
,
Schortem
,
Grochoci
,
Spencer
Notre Dame - Bur
3:41.78
1
10
Budarick
,
Taylor
,
Edwardes
,
Vanderwe
Nelson
3:44.14
1
11
Moona
,
Leung
,
Dyce
,
Malcolm-
Erindale
3:44.79
1
12
Campbell
,
Simpson
,
Zaccaria
,
Watts
St Thomas More
3:52.68
1
13
McNichol
,
Giglia
,
Guglielm
,
Perrodou
St Jean de Brebe
4:00.91
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krzyszkowski, John
Port Credit
17.10m
(56'1)
1
2
Renton, Tyler
Christ the King
16.76m
(54'11.75)
1
3
Polinski, Daniel
Philip Pocock
15.26m
(50'0.75)
1
4
Osborn, Rob
Ridgeway-Crystal
15.00m
(49'2.5)
1
5
Wordell, Kent
Cayuga
13.67m
(44'10)
1
6
Pothemont, Alex
St Joan of Arc -
13.18m
(43'2.75)
1
7
Marr, Kyle
Dunnville
13.16m
(43'2)
1
8
Golding, Brett
Dunnville
13.11m
(43'0)
1
9
Sidhu, Imraj
Sandalwood Heigh
13.08m
(42'10.75)
1
10
Donaghey, Cameron
St Paul's - Tren
12.99m
(42'7.25)
1
11
Firlit, Nick
MM Robinson
12.20m
(40'0.25)
1
12
Mainse, David
Blessed Trinity
11.97m
(39'3.25)
1
13
Dawson, Spencer
St Jean de Brebe
11.80m
(38'8.5)
1
14
Shallow, Kyle
St Thomas More
11.57m
(37'11.5)
1
15
Sorgiovanni, Anthony
Iroquois Ridge
10.36m
(33'11.75)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pawliw, Eli
Nelson
13.72m
(45'0)
1
2
Russo, Tyler
Sherwood
13.45m
(44'1.5)
1
3
Zettler, Kevin
Rick Hansen
13.33m
(43'8.75)
1
4
Demos, Trevon
St Catharines
13.24m
(43'5.25)
1
5
McFarlane, Marc
St Augustine - B
12.83m
(42'1)
1
6
Horta, Mark
St Marcellinus
12.63m
(41'5)
1
7
Anton, Ryan
St Augustine - B
12.50m
(41'0)
1
8
Warkentin, Matt
Nelson
11.88m
(38'11.5)
1
9
Adili, Brandon
Bishop Tonnos
11.47m
(37'7.5)
1
10
Gennaro, Domenic
Port Credit
11.45m
(37'6.75)
1
11
Barwell, Ryan
Georgetown
11.28m
(37'0)
1
12
Quinn, Pat
Lakeshore Cath -
10.71m
(35'1.5)
1
13
Miller, Hayden
Georgetown
10.30m
(33'9.5)
1
14
Cote, Garrett
Port Colborne
10.04m
(32'11.25)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Palios, Stefan
Grimsby
16.45m
(53'11.5)
1
2
Brathwaite, Eric
Heart Lake
15.04m
(49'4)
1
3
Dykstra, Ray
Grimsby
14.79m
(48'6.25)
1
4
Jozwiak, Brandon
Hagersville
13.49m
(44'3)
1
5
Osmow, Benny
St Marcellinus
13.22m
(43'4.25)
1
6
Flores, J.P.
St Joseph's - M
13.17m
(43'2.5)
1
7
Dickson, Adam
St Paul - Niagra
13.01m
(42'8)
1
8
Zeko, Marin
Our Lady of Moun
12.85m
(42'1.75)
1
9
Brown, Colin
Dunnville
12.59m
(41'3.5)
1
10
Ritchie, Kyle
Cathedral
12.46m
(40'10.5)
1
11
Thomas, Raymond
Philip Pocock
12.27m
(40'3)
1
12
Jordan, Ben
Robert Bateman
11.82m
(38'9.25)
1
13
Chiasson, Chris
Acton
11.35m
(37'2.75)
1
14
Zinga, Zac
Assumption - Bur
11.33m
(37'2)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krzyszkowski, John
Port Credit
53.47m
(175'5)
1
2
Toepp, Steven
Port Colborne
47.43m
(155'7.25)
1
3
Osborn, Rob
Ridgeway-Crystal
47.21m
(154'10.5)
1
4
Filmore, Ben
Cayuga
45.95m
(150'9)
1
5
Renton, Tyler
Christ the King
44.19m
(144'11.75)
1
6
Martz, Matt
Ridgeway-Crystal
41.12m
(134'10.75)
1
7
Wasylyk, Nicholas
Philip Pocock
40.43m
(132'7.5)
1
8
Schinkel, Mike
Ridgeway-Crystal
37.43m
(122'9.5)
1
9
Shallow, Kyle
St Thomas More
35.48m
(116'4.75)
1
10
Sidhu, Imraj
Sandalwood Heigh
34.66m
(113'8.5)
1
11
Kiezun, Kevin
Philip Pocock
34.52m
(113'3)
1
12
Dawson, Spencer
St Jean de Brebe
31.83m
(104'5)
1
13
Singh, Tanvir
St Jean de Brebe
29.01m
(95'2)
1
14
Fernandez-Criado, Adam
Port Credit
28.42m
(93'2.75)
1
15
Martyn, James
Notre Dame - Bur
28.24m
(92'7.75)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Horta, Mark
St Marcellinus
37.12m
(121'9.25)
1
2
Rhodes, Jason
St Paul - Niagra
36.86m
(120'11)
1
3
Gennaro, Domenic
Port Credit
36.54m
(119'10.5)
1
4
Falk, Steven
Eden
34.93m
(114'7)
1
5
Demos, Trevon
St Catharines
33.99m
(111'6)
1
6
Smith, Matt
Assumption - Bur
33.30m
(109'3)
1
7
Khawn, Jad
Father Michael G
31.65m
(103'10)
1
8
Adili, Brandon
Bishop Tonnos
30.06m
(98'7.25)
1
9
Pawliw, Eli
Nelson
29.36m
(96'3.75)
1
10
Smith, Josh
Niagara
28.37m
(93'0.75)
1
11
Taylor, Gavin
Mayfield
27.68m
(90'9.75)
1
12
Warkentin, Matt
Nelson
25.53m
(83'9)
1
13
Spadoni, Liam
St Thomas More
25.17m
(82'6.75)
1
14
Koroll, Zachary
Governor Simcoe
20.43m
(67'0.25)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Palios, Stefan
Grimsby
49.70m
(163'0.5)
1
2
Dykstra, Ray
Grimsby
43.79m
(143'8)
1
3
Arbuthnot, Steven
Philip Pocock
41.52m
(136'2.5)
1
4
Woehl, Matt
Ridgeway-Crystal
40.37m
(132'5.25)
1
5
Brathwaite, Eric
Heart Lake
40.28m
(132'1.75)
1
6
House, Jesse
Lakeshore Cath -
39.81m
(130'7.25)
1
7
Clark, Adrian
Father Michael G
38.78m
(127'2.75)
1
8
Hill, Barry
Port Colborne
34.03m
(111'7.75)
1
9
Zinga, Zac
Assumption - Bur
33.49m
(109'10.5)
1
10
Kowalczyk, Jakub
Philip Pocock
32.39m
(106'3)
1
11
Barlett, Andrew
Notre Dame - Bur
25.85m
(84'9.5)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Renton, Tyler
Christ the King
64.16m
(210'5.75)
1
2
Krzyszkowski, John
Port Credit
57.27m
(187'10.5)
1
3
Mackenzie, Levi
Ridgeway-Crystal
47.82m
(156'10.5)
1
4
Maziarz, Patrick
St Martin's
47.78m
(156'9)
1
5
Williams, Triston
Nelson
46.25m
(151'8.75)
1
6
Hickingbottom, Connor
Grimsby
46.01m
(150'11.25)
1
7
Csiernik, Ben
Westdale
44.67m
(146'6.5)
1
8
Cameron, Jade
St Joan of Arc -
43.27m
(141'11.5)
1
9
Badawika, Patrick
John Cabot
43.07m
(141'3.5)
1
10
Bride, Nick
Sir Winston Chur
40.09m
(131'6.25)
1
11
Filmore, Ben
Cayuga
39.40m
(129'3)
1
12
Kalic, Steven
St Joan of Arc -
35.10m
(115'1.75)
1
13
Tanner, Emmitt
Robert Bateman
34.86m
(114'4.25)
1
14
Violin, Basil
Cathedral
32.75m
(107'5.25)
1
15
Watts, Robbie
St Thomas More
27.58m
(90'5.75)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Forrest, Tyson
Hagersville
46.65m
(153'0.5)
1
2
Hancock, Lorne
Port Credit
44.89m
(147'3.25)
1
3
Pawliw, Eli
Nelson
44.34m
(145'5.5)
1
4
Adili, Brandon
Bishop Tonnos
44.20m
(145'0)
1
5
Barker, Jake
Cawthra Park
44.12m
(144'9)
1
6
Dunda, Riley
Grimsby
39.73m
(130'4)
1
7
Renton, Ryan
Christ the King
39.02m
(128'0)
1
8
Cairns, Dylan
Father Michael G
38.49m
(126'3.25)
1
9
Hutton, Randy
Blessed Trinity
36.63m
(120'2)
1
10
Boroniec, Christian
St Marcellinus
36.18m
(118'8.25)
1
11
Myers, Keaten
EL Crossley
36.06m
(118'3.5)
1
12
Smith, Matt
Assumption - Bur
34.60m
(113'6)
1
13
Taylor, Gavin
Mayfield
34.17m
(112'1.25)
1
14
Robertson, Chris
Highland
32.45m
(106'5.5)
1
15
Barwell, Ryan
Georgetown
28.32m
(92'10.75)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dykstra, Ray
Grimsby
61.64m
(202'2.75)
1
2
Lane, Darrell
Ridgeway-Crystal
45.58m
(149'6.25)
1
3
Hudson, Qbert
Central Peel
44.87m
(147'2.5)
1
4
Hill, Barry
Port Colborne
44.80m
(146'11.75)
1
5
Pellizari, Shawn
ES Jean Vanier -
44.62m
(146'4.5)
1
6
Baily, Kris
Philip Pocock
44.10m
(144'8)
1
7
Silvestri, Marc
St Mary's - Hami
43.96m
(144'2.5)
1
8
Zinga, Zac
Assumption - Bur
42.55m
(139'7)
1
9
Smith, Derek
Highland
41.63m
(136'6.75)
1
10
DiGiacinto, Marco
St Jean de Brebe
41.60m
(136'5.75)
1
11
Acoin, Joey
Mayfield
40.83m
(133'11.25)
1
12
Heartwell, Jeff
Clarkson
39.15m
(128'5.25)
1
13
Don, Alex
Assumption - Bur
37.77m
(123'11)
1
14
Blunt, Jonathan
Brampton Christi
37.55m
(123'2.25)
1
15
Kyei, Jeremy
St Jean de Brebe
36.56m
(119'11.25)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Osei, Cyprian
St Marquerite d�
1.85m
(6'0.75)
1
2
Lee, Hwang
Westdale
1.80m
(5'10.75)
1
3
Dick, Austin
Eden
1.80m
(5'10.75)
1
4
Hewitt, Dereck
Cayuga
1.80m
(5'10.75)
1
5
Pothemont, Alex
St Joan of Arc -
1.80m
(5'10.75)
1
6
Alvi, Moeen
Sandalwood Heigh
1.75m
(5'8.75)
1
7
Diep, Calvin
St Marcellinus
1.65m
(5'4.75)
1
7
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
1.65m
(5'4.75)
1
9
Duncan, Garth
Iroquois Ridge
1.60m
(5'2.75)
1
9
Boverhof, Kyle
Guido DeBres
1.60m
(5'2.75)
1
9
Miminas, Philip
St Jean de Brebe
1.60m
(5'2.75)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reid, Javon
Cacss - Brampton
1.80m
(5'10.75)
1
2
Morrow, Jared
MM Robinson
1.75m
(5'8.75)
1
3
Hunt, J.T.
St Michael - Nia
1.75m
(5'8.75)
1
4
Greenblatt, Jeff
Heart Lake
1.70m
(5'6.75)
1
5
Miller, Peter
St Marcellinus
1.70m
(5'6.75)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Graham, Jonathan
St Marcellinus
1.90m
(6'2.75)
1
2
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
1.90m
(6'2.75)
1
3
Ko, Albert
Our Lady of Moun
1.90m
(6'2.75)
1
4
Nalado, Rakeeb
St Marquerite d�
1.85m
(6'0.75)
1
5
Lauzon, Jay
St Paul - Niagra
1.85m
(6'0.75)
1
6
Webb, Jeff
Eden
1.85m
(6'0.75)
1
7
Bhalla, Rohan
Mentor College
1.85m
(6'0.75)
1
8
Tayi, Emmanuel
Iroquois Ridge
1.80m
(5'10.75)
1
9
Jordan, Ben
Robert Bateman
1.75m
(5'8.75)
1
9
Merritt, Nathan
Ridgeway-Crystal
1.75m
(5'8.75)
1
9
Ritchie, Kyle
Cathedral
1.75m
(5'8.75)
1
12
Armstrong, Jonathon
Niagara Christia
1.70m
(5'6.75)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stirtzinger, Jesse
AN Myer
6.16m
(20'2.5)
nwi
1
2
McPherson, Blake
Governor Simcoe
6.13m
(20'1.25)
nwi
1
3
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
6.06m
(19'10.5)
nwi
1
4
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
5.99m
(19'7.75)
nwi
1
5
Menzies, Andrew
St Augustine - B
5.58m
(18'3.5)
nwi
1
6
Lirette, Conner
St Francis Catho
5.48m
(17'11.75)
nwi
1
8
Parke, Connor
Nelson
5.21m
(17'1)
nwi
1
9
Chia, Ryan
AN Myer
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
10
Mateo, Jireh
Holy Trinity - O
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
11
Williams, Josh
St Marcellinus
5.11m
(16'9)
nwi
1
12
Adusei, Ernest
Milton
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
13
Giglia, John
St Jean de Brebe
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
14
Jedrzejewski, Pawel
Cathedral
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
15
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barker, Deion
St Marcellinus
5.71m
(18'8.75)
nwi
1
2
Gambari, Zamaad
St Augustine - B
5.61m
(18'4.75)
nwi
1
3
Wu, Marcus
Westmount - Hami
5.59m
(18'4)
nwi
1
4
Bos, Steven
Guido DeBres
5.57m
(18'3.25)
nwi
1
5
Corriette, Malcolm
Sherwood
5.47m
(17'11.25)
nwi
1
6
Palmer, Daniel
St Edmund Campio
5.44m
(17'10)
nwi
1
7
Gadsby, Ben
Beamsville
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
8
Green, Josh
Georgetown
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
9
March, Dwayne
St Edmund Campio
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
10
Laurie, Willam
Notre Dame - Bur
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
11
Puddu, Robbie
Bishop Tonnos
5.21m
(17'1)
nwi
1
12
Kirby, Jordan
Georgetown
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
13
Cook, Dahlen
St Francis Catho
5.11m
(16'9)
nwi
1
14
Skinner, George
St Augustine - B
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
15
Morrow, Jared
MM Robinson
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
7.13m
(23'4.5)
nwi
1
2
McLean, Carlin
Orchard Park
6.73m
(22'0.75)
nwi
1
3
Webb, Jeff
Eden
6.29m
(20'7.5)
nwi
1
4
Graham, Jonathan
St Marcellinus
6.25m
(20'6)
nwi
1
5
Tayi, Emmanuel
Iroquois Ridge
6.22m
(20'4.75)
nwi
1
6
Le, Vinh
Holy Cross - St
6.15m
(20'2)
nwi
1
7
Nalado, Rakeeb
St Marquerite d�
5.91m
(19'4.5)
nwi
1
9
Gayle, Daniel
Barton SS
5.73m
(18'9.5)
nwi
1
9
Jean, Michael St.
Holy Trinity - O
5.73m
(18'9.5)
nwi
1
11
DeJesus, Michael
Bishop Ryan
5.60m
(18'4.25)
nwi
1
12
Thomas, Raymond
Philip Pocock
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
13
Nurse, Addae
Port Credit
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fontanna, Matthew
Brampton Christi
13.09m
(42'11.25)
nwi
1
2
Akhigbe, Eromosele
Brampton Christi
12.96m
(42'6)
nwi
1
3
Wheatley, Tevin
Fletcher's Meado
12.90m
(42'3.75)
nwi
1
4
Williams, Josh
St Marcellinus
12.89m
(42'3.25)
nwi
1
5
Lizardo, William
Father Michael G
12.78m
(41'11)
nwi
1
6
Rivando, Taylor
ES Jean Vanier -
12.14m
(39'9.75)
nwi
1
7
Zylstra, Nick
Dunnville
11.84m
(38'10)
nwi
1
8
McPherson, Blake
Governor Simcoe
11.75m
(38'6.5)
nwi
1
9
Hunter, Kenneth
AN Myer
11.41m
(37'5)
nwi
1
10
Stirtzinger, Jesse
AN Myer
11.29m
(37'0.25)
nwi
1
11
Jedrzejewski, Pawel
Cathedral
11.23m
(36'10)
nwi
1
12
Dargue, Justin
St Jean de Brebe
10.97m
(35'11.75)
nwi
1
13
Federovich, Mason
Iroquois Ridge
10.72m
(35'2)
nwi
1
14
Kwan, Evan
White Oaks
10.51m
(34'5.75)
nwi
1
15
Khan, Shahrukh
Iroquois Ridge
10.30m
(33'9.5)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Preobrazenski, Nick
Mentor College
11.96m
(39'2.75)
nwi
1
2
Smith, Khalil
Christ the King
11.82m
(38'9.25)
nwi
1
3
Ingraham, Jordan
EL Crossley
11.73m
(38'5.75)
nwi
1
4
Zucchet, Ben
St Joseph's - M
11.66m
(38'3)
nwi
1
5
Bond, Calvin
Beamsville
11.51m
(37'9)
nwi
1
6
Domenegato, Ian
EL Crossley
11.31m
(37'1.25)
nwi
1
7
Lopez-Williams, Adrien
John Cabot
11.22m
(36'9.5)
nwi
1
8
Bhatti, Nouman
Father Michael G
10.85m
(35'7)
nwi
1
9
Shortt, Angus A.
Niagara
10.66m
(34'11.5)
nwi
1
10
Cook, Dahlen
St Francis Catho
10.52m
(34'6)
nwi
1
11
Smith, Connor
Georgetown
10.49m
(34'4.75)
nwi
1
12
Nicholas, Andre
Our Lady of Moun
10.47m
(34'4)
nwi
1
13
Morrow, Jared
MM Robinson
10.37m
(34'0.25)
nwi
1
14
Brandt, Brody
Iroquois Ridge
10.11m
(33'2)
nwi
1
15
Downton, Troy
MM Robinson
9.44m
(30'11.5)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Akomolafe, Charles
Harold M Brathwa
14.54m
(47'8.25)
nwi
1
2
Le, Vinh
Holy Cross - St
13.86m
(45'5.5)
nwi
1
3
Mendoza, Ulyeses
Father Michael G
13.61m
(44'7.75)
nwi
1
4
Liberty, Colin
Thomas A Blakelo
13.39m
(43'11)
nwi
1
5
Kryzajtys, Michael
St Paul's - Tren
13.05m
(42'9.75)
nwi
1
6
Tayi, Emmanuel
Iroquois Ridge
12.88m
(42'3)
nwi
1
7
Gayle, Daniel
Barton SS
12.87m
(42'2.5)
nwi
1
8
Collarile, Christiaan
St Marcellinus
12.81m
(42'0.25)
nwi
1
9
Laguerre, Troy
Fort Erie
12.52m
(41'0.75)
nwi
1
10
Barham, Brandon
Brampton Christi
12.50m
(41'0)
nwi
1
11
McLean, Carlin
Orchard Park
12.19m
(39'11.75)
nwi
1
12
Press, Eric
Highland
11.57m
(37'11.5)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Michalak, Andrew
Notre Dame Colle
3.30m
(10'9.75)
1
2
Diep, Calvin
St Marcellinus
3.20m
(10'5.75)
1
3
Salter, Joe
Laura Secord
3.20m
(10'5.75)
1
4
Falvo, Victor
Laura Secord
3.05m
(10'0)
1
5
Betzold, Jordan
Ridgeway-Crystal
2.90m
(9'6)
1
6
Chuang, Tyler
St Marcellinus
2.75m
(9'0.25)
1
7
Whitehall, Ian
EL Crossley
2.60m
(8'6.25)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kalenuik, Elijah
Ridgeway-Crystal
3.20m
(10'5.75)
1
2
Marcil, Jesse
Ridgeway-Crystal
3.05m
(10'0)
1
3
Andruko, Adam
St Marcellinus
2.45m
(8'0.25)
1
4
Bowden, Bailey
Laura Secord
2.30m
(7'6.5)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Diston, Matthew
St Paul - Niagra
4.70m
(15'5)
1
2
Talbot, Brendon
St Marcellinus
4.05m
(13'3.25)
1
3
Maljkovic, Mikey
Ridgeway-Crystal
3.75m
(12'3.5)
1
4
Majkovic, Danny
Ridgeway-Crystal
3.60m
(11'9.5)
1
5
Hampel, Drew
Ridgeway-Crystal
3.60m
(11'9.5)
1
6
Romanchych, Ben
St Marcellinus
3.30m
(10'9.75)
1
7
Pepper, Justin
Hagersville
3.15m
(10'4)
1
Mens 1500m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christophe, Isaiah
Bramalea Seconda
4:14.00
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Sally
Bishop Tonnos
19.39
+0.5
1
2
Sieban, Rachel
Robert Bateman
20.11
+0.5
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
11.86
-0.2
1
2
Patterson-Reid, Nita
Fletcher's Meado
12.62
-0.2
1
3
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.70
-0.2
1
4
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
12.77
-0.2
1
5
Hillman, Krista
Bishop Tonnos
12.94
-0.2
1
6
McClurkin, Caitlin
Grimsby
13.32
-0.2
1
7
Palmer, Keina
St Edmund Campio
13.33
-0.2
1
8
Surrette, Brittany
Lorne Park
13.37
-0.2
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
12.20
+1.0
1
2
Edwards, Shadae
Denis Morris
12.59
+0.7
2
3
Patterson-Reid, Nita
Fletcher's Meado
12.65
+0.7
2
4
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
12.71
+1.0
1
5
Hillman, Krista
Bishop Tonnos
12.88
+0.7
2
6
Palmer, Keina
St Edmund Campio
13.20
+1.0
1
7
Surrette, Brittany
Lorne Park
13.27
+0.7
2
8
McClurkin, Caitlin
Grimsby
13.36
+1.0
1
9
Ligas, Ashley
Highland
13.36
+0.7
2
10
Medford, Tanisha
St Catharines
13.38
+0.7
2
11
Osland, Brittany
Abbey Park
13.40
+1.0
1
12
Paluch, Camilla
Christ the King
13.55
+1.0
1
13
Montesanto, Ali
Bishop Tonnos
13.67
+1.0
1
14
Boiago, Danielle
St Thomas More
13.71
+0.7
2
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.12
+1.7
1
2
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.56
+1.7
1
3
Morrison, Nicole
Westdale
12.61
+1.7
1
4
Dasilva, Cierra
Heart Lake
12.64
+1.7
1
5
Williams, Alicia
St Joan of Arc -
12.69
+1.7
1
6
Taylor, Ashley
Nelson
12.81
+1.7
1
7
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
12.97
+1.7
1
8
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
12.98
+1.7
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
12.10
+1.8
2
2
Morrison, Nicole
Westdale
12.64
+1.7
1
3
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
12.64
+1.7
1
5
Williams, Alicia
St Joan of Arc -
12.73
+1.7
1
4
Dasilva, Cierra
Heart Lake
12.75
+1.8
2
6
Taylor, Ashley
Nelson
12.82
+1.8
2
7
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
13.02
+1.7
1
8
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
13.03
+1.8
2
9
Pychel, Jesse
Notre Dame Colle
13.05
+1.8
2
10
Ollier, Mary
Grimsby
13.16
+1.8
2
11
Haywood, Tyanna
St Roch - Brampt
13.26
+1.7
1
12
Sancho, Kyanna
St Edmund Campio
13.28
+1.8
2
13
Swann, Demi
Georgetown
13.38
+1.7
1
14
Wilkins, Saushana
Bramalea Seconda
13.45
+1.7
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.00
+0.6
1
2
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
12.04
+0.6
1
3
Martin, Simone
St Thomas Aquina
12.11
+0.6
1
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.29
+0.6
1
5
Anane-Bediakoh, Daniela
St Marquerite d�
12.56
+0.6
1
6
Cadogan, Ashara
St Ignatius of L
12.77
+0.6
1
7
Rodney, Monique
Cathedral
12.80
+0.6
1
8
Blackwood, Kadaija
Westlane
12.83
+0.6
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
12.15
-0.1
2
2
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
12.19
-0.8
1
3
Martin, Simone
St Thomas Aquina
12.23
-0.1
2
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
12.29
-0.8
1
5
Anane-Bediakoh, Daniela
St Marquerite d�
12.74
-0.8
1
6
Cadogan, Ashara
St Ignatius of L
12.83
-0.1
2
7
Rodney, Monique
Cathedral
12.85
-0.1
2
8
Blackwood, Kadaija
Westlane
12.88
-0.8
1
9
Kohli, Melissa
EL Crossley
13.28
-0.8
1
10
Britton, Curlyn
Corpus Christi
13.29
-0.1
2
11
Ulman, Jenel
Westmount - Hami
13.31
-0.1
2
12
Prempeh, Lavinia
St Thomas Aquina
13.36
-0.8
1
13
Barnes, Lauren
Notre Dame Colle
13.42
-0.8
1
14
Torres, Ariel
St Thomas More
13.44
-0.1
2
15
Mersereau, Samantha
Westmount - Hami
13.79
-0.8
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
24.08w
+2.4
1
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
24.46w
+2.4
1
3
Patterson-Reid, Nita
Fletcher's Meado
25.19w
+2.4
1
4
Thompson, Khadijah
St Edmund Campio
25.74w
+2.4
1
5
Edwards, Shadae
Denis Morris
25.99w
+2.4
1
6
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
26.21w
+2.4
1
7
Hillman, Krista
Bishop Tonnos
26.53w
+2.4
1
8
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
26.80w
+2.4
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bingham, Khamica
Heart Lake
25.32
+1.7
1
2
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
25.35w
+2.7
2
3
Thompson, Khadijah
St Edmund Campio
25.87
+1.7
1
5
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
25.89
+1.7
1
4
Patterson-Reid, Nita
Fletcher's Meado
25.93w
+2.7
2
6
Edwards, Shadae
Denis Morris
26.15w
+2.7
2
7
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
26.58
+1.7
1
8
Hillman, Krista
Bishop Tonnos
26.59
+1.7
1
9
Tominac, Ana
St Aloysius Gonz
26.72w
+2.7
2
10
Osland, Brittany
Abbey Park
27.30w
+2.7
2
11
Harrop, Kayla
Sherwood
27.76
+1.7
1
12
Patterson, Carley
St Francis Catho
28.08w
+2.7
2
13
Ladeza, Elisha
Cathedral
28.20w
+2.7
2
14
Juriaans, Marijke
Bishop Tonnos
28.21w
+2.7
2
15
Mazzarella, Annika
Laura Secord
29.14
+1.7
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.61
+1.6
1
2
Morrison, Nicole
Westdale
26.08
+1.6
1
3
Dasilva, Cierra
Heart Lake
26.34
+1.6
1
4
Williams, Alicia
St Joan of Arc -
26.37
+1.6
1
5
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
26.63
+1.6
1
6
Brent, Tori-Lee
Corpus Christi
26.75
+1.6
1
7
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
27.02
+1.6
1
8
Eng, Mikaela
Sherwood
27.12
+1.6
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.48
+2.0
2
3
Morrison, Nicole
Westdale
26.23
+2.0
2
2
Williams, Alicia
St Joan of Arc -
26.59w
+2.8
1
4
Dasilva, Cierra
Heart Lake
26.72w
+2.8
1
5
Thomas-Jacques, Tyla
St Thomas Aquina
26.74
+2.0
2
6
Kieft, Stefanie
Guido DeBres
26.76
+2.0
2
7
Brent, Tori-Lee
Corpus Christi
26.76w
+2.8
1
8
Eng, Mikaela
Sherwood
27.05w
+2.8
1
9
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
27.34w
+2.8
1
10
Swann, Demi
Georgetown
27.41
+2.0
2
11
Serwatuk, Sarah
Iroquois Ridge
27.54w
+2.8
1
12
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
27.56
+2.0
2
13
Morris, Becky
EL Crossley
28.35w
+2.8
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
24.47
+0.0
1
2
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
24.58
+0.0
1
3
Martin, Simone
St Thomas Aquina
24.88
+0.0
1
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
25.35
+0.0
1
5
Anane-Bediakoh, Daniela
St Marquerite d�
26.08
+0.0
1
6
Blackwood, Kadaija
Westlane
26.92
+0.0
1
7
Szkarlat, Maggie
Bishop Tonnos
31.43
+0.0
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Sade
St Thomas Aquina
24.41w
+3.9
2
2
Bell-Spence, Jonelle
Bramalea Seconda
24.62w
+2.9
1
3
Martin, Simone
St Thomas Aquina
25.04w
+2.9
1
4
Pascal, Cassandra
St Marcellinus
25.06w
+3.9
2
5
Anane-Bediakoh, Daniela
St Marquerite d�
25.98w
+3.9
2
6
Cadogan, Ashara
St Ignatius of L
26.19w
+2.9
1
7
Szkarlat, Maggie
Bishop Tonnos
26.52w
+2.9
1
8
Blackwood, Kadaija
Westlane
26.61w
+3.9
2
9
Holmes, Jacquie
Highland
26.85w
+2.9
1
10
Hicks, Heather
Grimsby
26.94w
+2.9
1
11
Prempeh, Lavinia
St Thomas Aquina
27.03w
+3.9
2
12
Tombe, Dani Des
Nelson
27.05w
+3.9
2
13
Ulman, Jenel
Westmount - Hami
27.13w
+2.9
1
14
Britton, Curlyn
Corpus Christi
27.40w
+3.9
2
15
Smith, Victoria
AN Myer
27.65w
+2.9
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kerr, Naomi
St Edmund Campio
58.25
2
2
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
59.56
2
3
Prendergast, Shanice
Heart Lake
1:00.42
2
4
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
1:00.43
2
5
Bowen-Charles, Reasa
Bramalea Seconda
1:00.89
2
6
Thompson, Khadijah
St Edmund Campio
1:01.65
2
7
Donnelley, Karley
Thomas A Blakelo
1:02.89
1
8
Eagle, Monique
Clarkson
1:03.95
1
9
Elmers, Crystal
Smithville Distr
1:04.33
2
10
Stacey, Julia
Westdale
1:04.76
2
11
William, Hailey Mc
Laura Secord
1:04.81
1
12
Boiago, Danielle
St Thomas More
1:05.19
1
13
Dwyer, Meredyth
St Ignatius of L
1:06.23
1
14
Juriaans, Marijke
Bishop Tonnos
1:07.18
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
55.81
2
2
Brent, Tori-Lee
Corpus Christi
59.12
2
3
Eng, Mikaela
Sherwood
59.35
2
4
Clarke, Madison
West Park
59.38
2
5
Despinic, Aleksa
Westdale
1:00.91
2
6
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
1:01.20
2
7
Chambers, Courtney
St Edmund Campio
1:02.62
1
8
Stec, Camilla
Father Michael G
1:03.75
1
9
Serwatuk, Sarah
Iroquois Ridge
1:04.20
2
10
Codispodi, Marissa
Bishop Tonnos
1:04.47
2
11
Dao, Janessa
Father Michael G
1:04.80
1
12
Minott, Nadine
St Joseph's - M
1:04.94
1
13
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
1:05.29
1
14
Bennett, Courtney
EL Crossley
1:05.42
1
15
Beesley, Emma
Highland
1:05.66
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Creary, Olivia
Our Lady of Moun
58.38
2
2
Whyte, Chrisena
St Augustine - B
58.56
2
3
DICIENZO, NATASHA
St Paul - Niagra
59.20
2
4
Tombe, Dani Des
Nelson
1:00.16
2
5
Killeen, Marti
St Ignatius of L
1:00.20
2
6
Kelly, Mariah
St Michael - Nia
1:00.60
2
7
Kerr, Brittany
St Edmund Campio
1:01.26
1
8
O'Neill, Megan
St Ignatius of L
1:01.55
1
9
Nembhard, Chanel
St Edmund Campio
1:01.64
1
10
Robbertse, Chantelle
Corpus Christi
1:02.25
2
11
Smith, Victoria
AN Myer
1:02.46
1
12
Gray, Rebecca
John Fraser
1:03.28
1
13
Jarvis, Alex
Georgetown
1:05.79
1
14
Holmes, Jacquie
Highland
1:05.84
2
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tier, Alix
Cawthra Park
2:16.64
2
2
MACDONALD, ALANNAH
EL Crossley
2:18.94
2
3
Stacey, Julia
Westdale
2:20.47
2
4
Banks, Brandi
Notre Dame - Bur
2:24.01
2
5
Prendergast, Shanice
Heart Lake
2:27.78
2
6
Segeren, Claire
Iroquois Ridge
2:30.16
1
7
Silva, Stephanie
Cardinal Leger
2:34.86
1
8
Boulton, Sasha
Thomas A Blakelo
2:35.81
1
9
Pansegrau, Kaitlin
Highland
2:35.92
2
10
Holland, Julia
Christ the King
2:41.02
1
11
Gurp, Natasha Van
Brampton Centenn
2:54.33
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Despinic, Aleksa
Westdale
2:22.61
2
2
Clarke, Madison
West Park
2:23.33
2
3
Marryshaw, Bianca
Notre Dame - Bra
2:23.38
2
4
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
2:23.44
2
5
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
2:24.12
2
6
Summers, Heather
Westdale
2:24.72
2
7
Waller, Sabrina
St Michael - Nia
2:30.11
1
8
Codispodi, Marissa
Bishop Tonnos
2:31.60
1
9
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
2:32.17
1
10
Nalepa, Anna-Maria
Father Michael G
2:32.54
1
11
Stec, Camilla
Father Michael G
2:33.60
1
12
Olivares, Isabella
Holy Name - Bram
2:34.00
1
13
Young, Abbey
Iona Catholic
2:34.50
2
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacKinnon, Chelsea
Westdale
2:16.41
2
2
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
2:17.04
2
3
Kelly, Mariah
St Michael - Nia
2:17.30
2
4
Driedger, Emily
Georgetown
2:17.91
2
5
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
2:23.01
2
6
DICIENZO, NATASHA
St Paul - Niagra
2:28.04
2
7
Cranmer-Byng, Sarah
Loyola Catholic
2:29.23
2
8
Deonarain, Ashley
Turner Fenton
2:30.73
1
9
Nembhard, Chanel
St Edmund Campio
2:31.35
1
10
Jarvis, Alex
Georgetown
2:32.84
1
11
Wainmann, Liisa
Nelson
2:34.40
1
12
Vrban, Sandra
St Joan of Arc -
2:37.44
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
4:49.91
1
2
Tier, Alix
Cawthra Park
4:50.01
1
3
Labelle, Shannon
Notre Dame - Bur
4:50.83
1
4
Nevison, Stephanie
Clarkson
4:53.51
1
5
Farquharson, Emily
Oakville Trafalg
5:03.93
1
6
WALLACE, JESSICA
Sir Winston Chur
5:04.60
1
7
Banks, Brandi
Notre Dame - Bur
5:09.70
1
8
Davenport-Huyer, Larkin
Mayfield
5:11.25
1
9
Silva, Stephanie
Cardinal Leger
5:20.03
1
10
Boulton, Sasha
Thomas A Blakelo
5:20.07
1
11
Snook, Stephany
Heart Lake
5:20.54
1
12
GRAZIANO, KATIE
Holy Cross - St
5:21.33
1
13
William, Hailey Mc
Laura Secord
5:25.54
1
14
Nagy, Skye
AN Myer
5:26.80
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cseresnyes, Phoebe
Westdale
4:53.75
1
2
Summers, Heather
Westdale
4:57.79
1
3
Tate, Paige
Highland
5:01.30
1
4
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
5:02.82
1
5
Meyer, Jessica
Blessed Trinity
5:09.46
1
6
Cruz, Tiffany Sun Dela
John Fraser
5:12.54
1
7
Ormond, Toni
Cathedral
5:16.88
1
8
GEARING, MARIA
EL Crossley
5:22.28
1
9
Ferrara, Lauren
St Marcellinus
5:28.28
1
10
Milner, Madison
White Oaks
5:34.86
1
11
Phillips, Coby
Brampton Centenn
5:36.05
1
12
Nowak, Emily
St Joan of Arc -
5:40.36
1
13
Lawson, Joelle
Burlington Centr
5:52.55
1
14
Juniper, Lisa
Brampton Centenn
6:04.97
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MOLODYNIA, MICHELLE
AN Myer
4:44.68
1
2
Hennessy, Colleen
St Thomas Aquina
4:45.41
1
3
Driedger, Emily
Georgetown
4:45.80
1
4
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
4:45.83
1
5
MacKinnon, Chelsea
Westdale
4:45.90
1
6
Witt, Jessica
Westdale
5:00.28
1
7
Cranmer-Byng, Sarah
Loyola Catholic
5:08.26
1
8
Conlon, Chloe
Notre Dame - Bra
5:14.69
1
9
Wainmann, Liisa
Nelson
5:17.80
1
10
Deonarain, Ashley
Turner Fenton
5:23.17
1
11
Joja, Cathleen
St Marcellinus
5:23.68
1
12
Girard, Lianne
Thomas A Blakelo
5:32.59
1
13
Makins, Jill
Robert Bateman
5:47.63
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sinclair, Laura
Cardinal Leger
5:28.43
1
2
Dulhanty, Emily
Loyola Catholic
5:28.97
1
3
Wilson, Colleen
Ancaster
5:30.15
1
4
Thompson, Karen
Highland
5:31.31
1
5
Makins, Jill
Robert Bateman
5:32.74
1
6
Girard, Lianne
Thomas A Blakelo
5:48.00
1
7
Withers, Sydney
Robert Bateman
5:48.32
1
8
Mechler, Meaghan
Meadowvale
5:52.14
1
9
Jansa, Lauren
St Paul's - Tren
5:52.19
1
10
Stuive, Monique
Eden
5:53.72
1
11
Cook, Kristy
Turner Fenton
6:02.14
1
12
Koudys, Jackie
Blessed Trinity
6:17.48
1
13
Wilson, Jennifer
Ancaster
6:18.57
1
14
Koh, Deborah
White Oaks
6:27.17
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hennessy, Kelly
St Thomas Aquina
10:23.83
1
2
Labelle, Shannon
Notre Dame - Bur
10:25.89
1
3
Tier, Alix
Cawthra Park
10:29.86
1
4
Farquharson, Emily
Oakville Trafalg
10:46.57
1
5
Nevison, Stephanie
Clarkson
10:51.20
1
6
Davenport-Huyer, Larkin
Mayfield
11:01.72
1
7
Thompson, Karen
Highland
11:09.67
1
8
Boulton, Sasha
Thomas A Blakelo
11:21.38
1
9
KLEEMOLA, SARAH
Denis Morris
11:32.03
1
10
Snook, Stephany
Heart Lake
11:51.74
1
11
DAGENAIS, FELICIA
Sir Winston Chur
11:54.58
1
12
Brennan, Sarah
Abbey Park
11:56.23
1
13
WALLACE, JESSICA
Sir Winston Chur
12:00.97
1
14
Cook, Kristy
Turner Fenton
12:08.38
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Falardeau, Courtney
Governor Simcoe
10:42.00
1
2
LAWLESS, NICOLE
Sir Winston Chur
10:59.76
1
3
Tate, Paige
Highland
11:15.18
1
4
Meyer, Jessica
Blessed Trinity
11:36.80
1
5
Ferrara, Lauren
St Marcellinus
11:41.46
1
6
Nowak, Emily
St Joan of Arc -
12:02.98
1
7
Llewellyn, Abby
Ancaster
12:07.69
1
8
Phillips, Coby
Brampton Centenn
12:14.22
1
9
Milner, Madison
White Oaks
12:33.59
1
10
Mack, Zoe
Cawthra Park
12:41.55
1
11
Dods, Katrina
Georgetown
13:25.91
1
12
Galohinska, Marina
Thomas A Blakelo
13:28.33
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brasz, Deanna
Heritage Christi
10:02.26
1
2
Hennessy, Colleen
St Thomas Aquina
10:19.32
1
3
Thompson, Carise
Highland
10:20.36
1
4
REMPEL, KARLEY
EL Crossley
10:24.91
1
5
Witt, Jessica
Westdale
10:45.27
1
6
Skowron, Pauline
Robert Hall
10:46.20
1
7
Hambleton, Julie
Grimsby
10:48.75
1
8
Dulhanty, Emily
Loyola Catholic
11:22.10
1
9
Joja, Cathleen
St Marcellinus
11:25.19
1
10
Conlon, Chloe
Notre Dame - Bra
11:29.39
1
11
Makins, Jill
Robert Bateman
11:31.83
1
12
McGaugh, Emily
Notre Dame - Bra
11:38.33
1
13
Ormond, Isabel
Cathedral
12:26.46
1
14
Champion, Erin
St Ignatius of L
12:42.24
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lin, Sally
Laura Secord
12.85
+1.4
1
2
Zavitz, Taylor
EL Crossley
13.30
+1.4
1
3
Taylor, Altonia
St Marcellinus
13.32
+1.4
1
4
Heckel, Jessie
AN Myer
13.40
+1.4
1
5
Montesanto, Ali
Bishop Tonnos
14.12
+1.4
1
6
Greenly, Erin
Nelson
14.21
+1.4
1
7
McNeil, Korrieann
St Jean de Brebe
14.35
+1.4
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Heckel, Jessie
AN Myer
13.46
+0.4
1
2
Taylor, Altonia
St Marcellinus
13.48
+1.0
2
3
Zavitz, Taylor
EL Crossley
13.64
+1.0
2
4
Theissen, Adrienne
Laura Secord
13.86
+0.4
1
5
Lin, Sally
Laura Secord
13.98
+1.0
2
6
McNeil, Korrieann
St Jean de Brebe
13.98
+1.0
2
7
Montesanto, Ali
Bishop Tonnos
14.14
+0.4
1
8
Greenly, Erin
Nelson
14.15
+1.0
2
9
Maylor, Nicole
Philip Pocock
14.29
+0.4
1
10
Wiercigroch, Monica
Philip Pocock
14.78
+1.0
2
11
Walker, Alivia
Robert Bateman
14.84
+0.4
1
12
Zammit, Karly
St Aloysius Gonz
14.98
+1.0
2
13
Meadows, Courtney
Cayuga
15.33
+0.4
1
14
Osei-Akoto, Veronica
Mayfield
16.04
+0.4
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Suiciak, Emma
EL Crossley
14.75
+0.5
1
2
Patterson, Jasmine
St Marcellinus
14.94
+0.5
1
3
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
15.03
+0.5
1
4
Wallace, Lindsay
Nelson
15.23
+0.5
1
5
Atkinson, Breanna
Robert Hall
15.97
+0.5
1
6
Sarjeant, Vanessa
Orchard Park
16.33
+0.5
1
7
Mersereau, Samantha
Westmount - Hami
16.36
+0.5
1
8
Robinson, Shadeen
Brampton Centenn
16.44
+0.5
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Suiciak, Emma
EL Crossley
14.91
+1.9
1
3
Jammeh, Fatima
Brampton Centenn
14.93
+1.9
1
2
Patterson, Jasmine
St Marcellinus
15.14w
+2.5
2
4
Atkinson, Breanna
Robert Hall
15.48w
+2.5
2
5
Wallace, Lindsay
Nelson
15.59w
+2.5
2
6
Mersereau, Samantha
Westmount - Hami
16.24
+1.9
1
7
Sarjeant, Vanessa
Orchard Park
16.67
+1.9
1
8
Robinson, Shadeen
Brampton Centenn
16.71w
+2.5
2
9
Green, Sam
Christ the King
17.15w
+2.5
2
10
Mooney, Sarah
White Oaks
17.51
+1.9
1
11
Szkarlat, Maggie
Bishop Tonnos
17.74w
+2.5
2
12
Smich, Joanna
Philip Pocock
18.01
+1.9
1
13
Bond, Tavia
Beamsville
18.38
+1.9
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
46.87
2
2
Donnelley, Karley
Thomas A Blakelo
47.94
2
3
Reichelt, Carrie
Ridgeway-Crystal
48.71
2
4
Theissen, Adrienne
Laura Secord
49.25
2
5
Elliott, Antya
The Woodlands
49.43
2
6
Rego, Joanne
Father Michael G
50.40
2
7
Zavitz, Taylor
EL Crossley
50.67
2
8
Schermel, Mary
Brampton Centenn
51.75
1
9
Luke, Erin
Father Michael G
51.83
1
10
Walker, Alivia
Robert Bateman
52.03
1
11
CAHILL, RACHEL
AN Myer
52.56
2
12
Pass, Hannah
Port Credit
54.88
1
13
MacIntyre, Chelsea
Notre Dame - Bur
55.95
1
14
Nieuwkoop, Mareike Van
Assumption - Bur
56.35
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Ashley
Nelson
46.74
2
2
Ollier, Mary
Grimsby
48.28
2
3
Bennett, Courtney
EL Crossley
48.28
2
4
GEARING, MARIA
EL Crossley
49.69
2
5
Adanty, Janet
St Joan of Arc -
49.82
2
6
Danos, Sam
Highland
51.29
2
7
Pitton, Samantha
Cawthra Park
51.55
1
8
Orr-Campbell, Chantai
Burlington Centr
51.98
1
9
Barrett, Lexi
Notre Dame - Bur
52.57
1
10
Morrison, Becky
Bishop Tonnos
52.74
1
11
Andree, Chantelle
Burlington Centr
53.86
2
12
Graveline, Rachel
St Joseph's - M
55.10
1
13
Kowal, Courtney
St Aloysius Gonz
56.01
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gray, Rebecca
John Fraser
1:05.55
2
2
Szkarlat, Maggie
Bishop Tonnos
1:05.71
2
3
Kerr, Brittany
St Edmund Campio
1:05.76
2
4
Wallace, Lindsay
Nelson
1:06.01
2
5
Ramalho, Leah-Marie
Cardinal Leger
1:07.74
2
6
Kalchman, Katie
EL Crossley
1:08.86
2
7
Atkinson, Breanna
Robert Hall
1:10.35
1
8
Green, Sam
Christ the King
1:12.05
2
9
Bennett, Kaitlyn
Mentor College
1:12.52
1
10
Schoppmann, Emily
Blessed Trinity
1:12.75
1
11
Vaughan, Olivia
Grimsby
1:14.45
1
12
Richardson, Michelle
Laura Secord
1:16.54
1
13
Hayward, Rebecca
Highland
1:16.66
1
14
Mooney, Sarah
White Oaks
1:19.86
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson
,
Kerr
,
Thompson
,
Palmer
St Edmund Campio
49.31
2
2
Asafu-Ad
,
Baylis
,
Davidson
,
Patterso
Fletcher's Meado
49.89
2
3
Aidoo-Am
,
Cupani
,
Ugoh
,
Ofori
St Marquerite d�
52.28
2
4
Simpson
,
Lin
,
William
,
Mazzarel
Laura Secord
52.47
2
5
Reichelt
,
Minor
,
Fitzpatr
,
Ferguson
Ridgeway-Crystal
52.59
2
6
Montesan
,
Hillman
,
Williams
,
Juriaans
Bishop Tonnos
52.89
1
7
Osland
,
Roblin
,
Adaghe
,
Brennan
Abbey Park
53.15
2
8
Rego
,
Mohamed
,
Luke
,
Bridgewa
Father Michael G
53.57
1
9
Blayney
,
Bajic
,
Paduano
,
McClurki
Grimsby
53.93
2
10
Samek
,
Vickers
,
Brown
,
Hinks-Ru
Westdale
53.97
1
11
Smarkala
,
Tonogai
,
Henderso
,
Harrop
Sherwood
54.20
2
12
Spencer
,
Gibson
,
Peck
,
Ladeza
Cathedral
54.66
1
13
Abella
,
Conciato
,
Jack
,
McNeil
St Jean de Brebe
54.79
1
14
Sellers
,
Dwyer
,
Ianuzzi
,
Pogacean
St Ignatius of L
56.37
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
LaForest
,
Pychel
,
Symonds
,
Klein
Notre Dame Colle
52.65
2
2
Kieft
,
Vis
,
VanSyden
,
Jansema
Guido DeBres
52.71
2
3
Dao
,
Naruszew
,
Ricardso
,
Stec
Father Michael G
52.77
1
4
Dasilva
,
Elson
,
McBean
,
Wallace
Heart Lake
52.82
1
5
Swann
,
Innis
,
Young
,
Rivers
Georgetown
53.09
2
6
Wilkins
,
Odunaike
,
Hastings
,
Lawrence
Bramalea Seconda
53.13
2
7
Morris
,
Bennett
,
Gearing
,
Belanger
EL Crossley
53.26
1
8
Taylor
,
Jewel
,
Kirk
,
Guerra
Nelson
53.43
2
9
Veerman
,
Guedez
,
Cayenne
,
Cappa
Corpus Christi
53.45
2
10
Monteiro
,
Adanty
,
Pothemon
,
Williams
St Joan of Arc -
53.51
2
11
Matysik
,
Nelligan
,
Penney
,
Eng
Sherwood
53.69
2
12
Andree
,
Orr-Camp
,
Atkinson
,
Whiskin
Burlington Centr
54.45
1
13
Brown
,
Quinto
,
Budney
,
Pitters
Our Lady of Moun
54.99
1
14
Kabisosa
,
Pasalic-
,
Childs
,
Wilson
Cathedral
55.47
1
15
Vitatern
,
Nejeru
,
Carriero
,
McLeod
St Paul - Niagra
56.31
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Singh
,
Martin
,
Farkas
,
Lewis
St Thomas Aquina
49.27
2
2
Dike
,
Anane-Be
,
Danquah
,
Ankoma-M
St Marquerite d�
49.38
2
3
Tavares
,
Genard
,
Patterso
,
Pascal
St Marcellinus
49.95
2
4
Kohli
,
Reid
,
Suiciak
,
Gearing
EL Crossley
50.38
2
5
O'Neill
,
Cadogan
,
Killeen
,
Butty
St Ignatius of L
50.45
2
6
Domingos
,
Cormier
,
Valladar
,
Rodney
Cathedral
51.27
2
7
Relay Team
Brampton Centenn
51.43
2
8
Macleod
,
Ollier
,
Beach
,
Hicks
Grimsby
51.58
1
9
Robberts
,
Permell
,
Britton
,
Blackwel
Corpus Christi
51.77
1
10
Creary
,
Knowles
,
Thompson
,
Edney
Our Lady of Moun
52.11
2
11
Vanderwo
,
Bosscher
,
Bosscher
,
Bethlehe
Guido DeBres
52.41
1
12
Wallace
,
Tombe
,
Campbell
,
Kaltsidi
Nelson
52.49
1
13
Thomas
,
Barnes
,
Maurice
,
Bruzesse
Notre Dame Colle
52.65
1
14
Baxter
,
Lyster
,
Finch
,
Bertolo
Burlington Centr
55.80
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Kerr
,
Thompson
,
Chambers
,
Kerr
St Edmund Campio
4:03.69
2
2
MacKinno
,
Inman
,
Despinic
,
Stacey
Westdale
4:06.30
2
3
Kalchman
,
Young
,
MacDonal
,
Bennett
EL Crossley
4:07.09
2
4
Ruddy
,
Forde
,
Sinclair
,
Ramalho
Cardinal Leger
4:07.12
2
5
O'Neill
,
Cadogan
,
Killeen
,
Dwyer
St Ignatius of L
4:10.51
2
6
Relay Team
Highland
4:11.08
1
7
Martin
,
Lewis
,
Mooney
,
Vienneau
St Thomas Aquina
4:14.13
2
8
Labelle
,
Banks
,
Lowicki
,
Rodrigue
Notre Dame - Bur
4:14.75
1
9
Brent
,
Cappa
,
Permell
,
Robberts
Corpus Christi
4:17.99
1
10
Relay Team
Our Lady of Moun
4:30.37
2
11
Morrison
,
Codispod
,
Szkarlat
,
Juriaans
Bishop Tonnos
4:31.68
1
12
Davies
,
Weir
,
Iwanicki
,
Gatta
Welland Centenni
4:34.31
1
13
Vaughan
,
Blayney
,
Ross
,
Ollier
Grimsby
4:39.16
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
11.11m
(36'5.25)
1
2
Picco, Andrea
St Marcellinus
10.24m
(33'7)
1
3
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
10.18m
(33'4.75)
1
4
Johnson, Kristen
St Edmund Campio
9.70m
(31'9.75)
1
5
Forbes, Sara
Port Colborne
9.62m
(31'6.5)
1
6
Stasicki, Joanna
Father Michael G
9.15m
(30'0)
1
7
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
9.03m
(29'7.5)
1
8
Estrada, Khristal
John Cabot
8.67m
(28'5.25)
1
9
Groom, Courtney
Georgetown
8.64m
(28'4)
1
10
Reynolds, Alisha
Fletcher's Meado
8.62m
(28'3.25)
1
11
Walker, Alivia
Robert Bateman
8.59m
(28'2)
1
13
Badir, Anastasia
Bishop Tonnos
6.61m
(21'8)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
9.68m
(31'9)
1
2
Martin, Kerri
Turner Fenton
8.93m
(29'3.5)
1
3
Carey, Randi
Waterdown
8.88m
(29'1.5)
1
3
denHollander, Jocelyn
Denis Morris
8.88m
(29'1.5)
1
5
Morgan, Shanika
The Woodlands
8.84m
(29'0)
1
6
Ammor, Fatim
White Oaks
8.66m
(28'4.75)
1
7
Cone, Laura
Orchard Park
8.02m
(26'3.75)
1
8
Doepping, Alyssa
Ridgeway-Crystal
7.96m
(26'1.25)
1
9
Mensah, Betsey
St Joan of Arc -
7.80m
(25'7)
1
10
Scott, Nancy
Burlington Centr
7.79m
(25'6.5)
1
11
Perkins, Myj
St Augustine - B
7.75m
(25'5)
1
12
Lowicki, Sarah
Notre Dame - Bur
7.66m
(25'1.5)
1
13
Flagg, Naomi
EL Crossley
7.57m
(24'10)
1
14
Putzig, Katherine
Burlington Centr
6.71m
(22'0)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smolovic, Kristina
Barton SS
11.18m
(36'8)
1
2
Brew, Lauren
St Catharines
11.05m
(36'3)
1
3
Thompson, Eullesha
St Edmund Campio
10.54m
(34'6.75)
1
4
Nicholas, Whitney
Hagersville
10.48m
(34'4.5)
1
5
Looije, April
St Marcellinus
10.20m
(33'5.5)
1
6
Gardner, Kayla
St Marquerite d�
9.86m
(32'4)
1
7
Koroll, Kortney
Governor Simcoe
9.85m
(32'3.75)
1
8
Goulbourne, Shanice
St Edmund Campio
9.29m
(30'5.75)
1
9
Williams, Kimone
St Jean de Brebe
9.05m
(29'8.25)
1
10
Ott, Melissa
Fort Erie
9.01m
(29'6.5)
1
11
Martin, Chanel
Cathedral
8.44m
(27'8.25)
1
12
Hutchison, Jamie
Bishop Tonnos
8.05m
(26'4.75)
1
13
Asante, Emily
St Thomas More
7.87m
(25'9.75)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moss, Sarah
Notre Dame Colle
40.72m
(133'7)
1
2
Woehl, Caroline
Ridgeway-Crystal
28.44m
(93'3.5)
1
3
Stasicki, Joanna
Father Michael G
27.92m
(91'7)
1
4
Kovar, Kelsey
Saltfleet
27.89m
(91'6)
1
5
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
26.97m
(88'5.75)
1
6
Stolpmann, Lorelei
Milton
25.84m
(84'9.25)
1
7
Savary, Simone
Bramalea Seconda
24.47m
(80'3.25)
1
8
Poirier, Jesyka
Port Colborne
22.46m
(73'8.25)
1
9
Picco, Andrea
St Marcellinus
22.01m
(72'2.5)
1
10
Gorospe, Jillianne
St Joan of Arc -
21.74m
(71'3.75)
1
11
Groom, Courtney
Georgetown
20.55m
(67'5)
1
12
Baker, Cadence
White Oaks
19.05m
(62'6)
1
13
Jefferson, Rachel
Humberview
18.63m
(61'1.25)
1
14
McAndrew, Jacinta
Assumption - Bur
17.79m
(58'4.25)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan, Shanika
The Woodlands
26.60m
(87'3)
1
2
Brathwaite, Chelsea
Heart Lake
26.34m
(86'5)
1
3
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
23.62m
(77'5.75)
1
4
Stenekes, Sydney
Parkside - Dunda
23.19m
(76'0.75)
1
5
Yerex, Jade
Port Credit
22.70m
(74'5.5)
1
6
Johnson, Carly
Port Colborne
22.70m
(74'5.5)
1
7
Ammor, Fatim
White Oaks
21.29m
(69'10)
1
8
Veerman, Brianna
Corpus Christi
20.12m
(66'0)
1
9
Lowicki, Sarah
Notre Dame - Bur
19.72m
(64'8.25)
1
10
Rivando, Janelle
ES Jean Vanier -
19.05m
(62'6)
1
11
Dendy, Megan
Port Colborne
18.63m
(61'1.25)
1
12
Raffa, Natasha
St Augustine - B
18.31m
(60'0.75)
1
13
Mileusnic, Zorica
Port Credit
17.92m
(58'9.5)
1
14
Gillmore, Jacquie
Georgetown
15.66m
(51'4.5)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Klodnicki, Katie
Grimsby
36.83m
(120'10)
1
2
Krapez, Sarah
Brampton Christi
32.84m
(107'8.75)
1
3
Williams, Kimone
St Jean de Brebe
31.87m
(104'6.5)
1
4
Looije, April
St Marcellinus
30.78m
(100'11.75)
1
5
Koroll, Kortney
Governor Simcoe
29.87m
(97'11.75)
1
6
Lecce, Angela
Father Michael G
27.92m
(91'7)
1
7
Pinto, Samantha
John Cabot
27.16m
(89'1.25)
1
7
Spadoni, Katie
St Thomas More
27.16m
(89'1.25)
1
9
Wyczolkowski, Nadine
Philip Pocock
27.07m
(88'9.75)
1
10
Brew, Lauren
St Catharines
26.14m
(85'9)
1
10
Boxall, Lauren
Nelson
26.14m
(85'9)
1
12
Campbell, Allison
Cayuga
24.53m
(80'5.75)
1
13
Davies, Carly
Welland Centenni
24.24m
(79'6.25)
1
14
Petrella, Katrina
Assumption - Bur
23.48m
(77'0.25)
1
15
Cosmo, Hilary
Christ the King
21.66m
(71'0.75)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lim, Rebecca
St Joan of Arc -
31.81m
(104'4.25)
1
2
Croft, Mackenzie
Notre Dame Colle
30.41m
(99'9)
1
3
Feiertag, Claire
Ridgeway-Crystal
29.53m
(96'10.5)
1
4
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
29.35m
(96'3.5)
1
5
Sawickji, Amanda
Meadowvale
28.87m
(94'8.5)
1
6
Veenstra, Kassidy
Georgetown
28.46m
(93'4.25)
1
7
Balisy, Bridget
Brampton Christi
26.81m
(87'11.5)
1
8
Deepnarine, Stephanie
St Jean de Brebe
25.91m
(85'0)
1
9
MACKAY, CASSIDY
Sir Winston Chur
25.90m
(84'11.5)
1
10
Aitken, Rachel
St Aloysius Gonz
23.31m
(76'5.5)
1
11
Ross, Kenisha
St Marcellinus
22.26m
(73'0.25)
1
12
Spencer, Jeneice
Cathedral
21.46m
(70'4.75)
1
13
Groom, Courtney
Georgetown
21.26m
(69'9)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Henry, Nicole
Port Credit
33.30m
(109'3)
1
2
Flagg, Naomi
EL Crossley
32.33m
(106'0.75)
1
3
Veerman, Brianna
Corpus Christi
28.98m
(95'0.75)
1
4
MacLean, Chelsey
Saltfleet
27.30m
(89'6.75)
1
5
Martin, Kerri
Turner Fenton
26.77m
(87'9.75)
1
6
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
26.03m
(85'4.75)
1
7
Yerex, Jade
Port Credit
24.27m
(79'7.5)
1
8
Beesley, Emma
Highland
23.67m
(77'7.75)
1
9
Mileusnic, Zorica
Port Credit
22.92m
(75'2.25)
1
10
Buckingham, Meaghan
Christ the King
22.72m
(74'6.25)
1
11
Gillmore, Jacquie
Georgetown
22.27m
(73'0.75)
1
12
Jones, Jennifer
Humberview
20.90m
(68'6.75)
1
13
Ammor, Fatim
White Oaks
20.26m
(66'5.5)
1
14
Garrow, Katelyn
Assumption - Bur
17.10m
(56'1)
1
15
Vaughan, Jordan
Ridgeway-Crystal
16.57m
(54'4.25)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nicholas, Whitney
Hagersville
36.02m
(118'2)
1
2
Arrindell, Nicole
Harold M Brathwa
34.48m
(113'1.25)
1
3
Brew, Lauren
St Catharines
33.92m
(111'3.25)
1
4
Ely, Victoria
St Paul - Niagra
33.84m
(111'0.25)
1
5
Schipani, Ashley
St Marcellinus
32.83m
(107'8.5)
1
6
Garcia, Lina
Westdale
32.57m
(106'10.25)
1
7
Graham, Callie
Nelson
32.34m
(106'1)
1
8
Looije, April
St Marcellinus
30.98m
(101'7.5)
1
9
Williams, Kimone
St Jean de Brebe
29.61m
(97'1.75)
1
10
Barbosa, Cassandra
St Joseph's - M
29.22m
(95'10.25)
1
11
Hutchison, Jamie
Bishop Tonnos
28.63m
(93'11)
1
12
Yantzi, Xandra
St Mary's - Hami
27.26m
(89'5)
1
13
Koroll, Kortney
Governor Simcoe
21.68m
(71'1.5)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
1.60m
(5'2.75)
1
2
VanderMeer, Michelle
Hamilton Distric
1.60m
(5'2.75)
1
3
Elmers, Crystal
Smithville Distr
1.55m
(5'1)
1
4
Williams, Jodeen
Ascension of Our
1.55m
(5'1)
1
5
Chechalk, Laura
St Jean de Brebe
1.50m
(4'11)
1
6
Chung, Thyana
Clarkson
1.45m
(4'9)
1
7
Muzzin, Amanda
St Joseph's - M
1.40m
(4'7)
1
7
Leigh, Mackenzie
St Paul - Niagra
1.40m
(4'7)
1
9
Jack, Alicia
St Jean de Brebe
1.35m
(4'5)
1
9
Baird, Taylor
Cayuga
1.35m
(4'5)
1
9
Bosada, Devon
Thomas A Blakelo
1.35m
(4'5)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dasilva, Cierra
Heart Lake
1.55m
(5'1)
1
2
Chen, Emily
Rick Hansen
1.55m
(5'1)
1
3
Olah, Briar
St Paul - Niagra
1.55m
(5'1)
1
4
deBoer, Crystal
Guido DeBres
1.50m
(4'11)
1
5
Storoschuk, Kristi
Nelson
1.45m
(4'9)
1
5
Simon, Breanne
Sandalwood Heigh
1.45m
(4'9)
1
5
Herman, Cydney
St Augustine - B
1.45m
(4'9)
1
5
Naruszewicz, Mija
Father Michael G
1.45m
(4'9)
1
5
Taylor, Madi
Eden
1.45m
(4'9)
1
5
TAYLOR, ADELAIDE
Notre Dame Colle
1.45m
(4'9)
1
11
Mihelcic, Maja
Blessed Trinity
1.40m
(4'7)
1
11
Milton, Alex
Milton
1.40m
(4'7)
1
11
Woolfrey, Heather
Thomas A Blakelo
1.40m
(4'7)
1
14
Andree, Chantelle
Burlington Centr
1.30m
(4'3)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olah, Courtney
St Paul - Niagra
1.65m
(5'4.75)
1
2
Suiciak, Emma
EL Crossley
1.65m
(5'4.75)
1
3
Regnerus, Dayva
Hamilton Distric
1.60m
(5'2.75)
1
4
Adereti, Cynthia
St Marquerite d�
1.55m
(5'1)
1
5
Robbertse, Chantelle
Corpus Christi
1.55m
(5'1)
1
6
King, Shamelia
Lincoln M. Alexa
1.50m
(4'11)
1
6
McClure, Emily
Brampton Christi
1.50m
(4'11)
1
6
Klunder, Rachael
South Lincoln
1.50m
(4'11)
1
9
Macrae, Sophie
Humberview
1.45m
(4'9)
1
9
Gracia, Belanie De
Philip Pocock
1.45m
(4'9)
1
11
Bertolo, Valerie
Burlington Centr
1.40m
(4'7)
1
11
Pilmoor, Laura
White Oaks
1.40m
(4'7)
1
13
Fram, Justine
St Thomas Aquina
1.35m
(4'5)
1
13
Mooney, Sarah
White Oaks
1.35m
(4'5)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elmers, Crystal
Smithville Distr
5.16m
(16'11)
nwi
1
2
Williams, Jodeen
Ascension of Our
5.11m
(16'9)
nwi
1
3
McClurkin, Caitlin
Grimsby
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
4
VanderMeer, Michelle
Hamilton Distric
4.89m
(16'0.5)
nwi
1
5
Venditti, Elaine
Notre Dame - Bra
4.73m
(15'6)
nwi
1
6
Montieth, Kendall
St Marcellinus
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
7
TRIFUNOVIC, STACY
South Lincoln
4.55m
(14'11)
nwi
1
8
Eagle, Monique
Clarkson
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
9
Mooney, Ashley
St Thomas Aquina
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
10
Hale, Caralyn
Christ the King
4.13m
(13'6.5)
nwi
1
11
Heckel, Jessie
AN Myer
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
12
Hryc, Christina
Bishop Ryan
4.10m
(13'5.25)
nwi
1
13
Shreutelkemp, Hannah
Kings Christian
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pothemont, Kristen
St Joan of Arc -
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
2
Olah, Briar
St Paul - Niagra
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
3
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
4
Klein, Alexandra
Notre Dame Colle
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
5
Woods, Shanelle
Fletcher's Meado
4.55m
(14'11)
nwi
1
6
Hanlan-Hudson, Cheyenne
Milton
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
7
Simon, Breanne
Sandalwood Heigh
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
8
Kabisosa, Joelle
Cathedral
4.40m
(14'5)
nwi
1
9
Brissett, Jervanna
St Thomas More
4.35m
(14'3.25)
nwi
1
10
Vermeer, Micah
Smithville Distr
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
11
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
11
Vanderbrook, Courtney
Kings Christian
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
13
Rodriguez, Melanie
Notre Dame - Bur
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
14
Bubnich, Samantha
St Marcellinus
4.07m
(13'4)
nwi
1
15
Shelton, Julia
Cawthra Park
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Knowles, Shaniqua
Our Lady of Moun
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
2
Kaltsidis, Gesthika
Nelson
5.24m
(17'2.25)
nwi
1
3
Farkas, Andrea
St Thomas Aquina
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
4
Brooks, Jennel
Brampton Centenn
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
5
Bannock, Maddy
Georgetown
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
6
Robbertse, Chantelle
Corpus Christi
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
7
Dang, Hailey
Westlane
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
7
Olah, Courtney
St Paul - Niagra
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
9
Whey, Jacklyn
St Aloysius Gonz
4.75m
(15'7)
nwi
1
10
Thompson, Nicole
Our Lady of Moun
4.73m
(15'6)
nwi
1
11
Regnerus, Dayva
Hamilton Distric
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
12
Hicks, Heather
Grimsby
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
13
Molnar, Bianca
ES Jean Vanier -
4.56m
(14'11.5)
nwi
1
14
Allison, Jordan
Cardinal Newman
4.42m
(14'6)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Montieth, Kendall
St Marcellinus
10.93m
(35'10.25)
nwi
1
2
VanderMeer, Michelle
Hamilton Distric
10.89m
(35'8.5)
nwi
1
3
MUSCA, MIREILLE
Blessed Trinity
10.71m
(35'1.5)
nwi
1
4
Bednarczyk, Dominika
John Cabot
10.66m
(34'11.5)
nwi
1
5
Skimming, Jamie
Humberview
10.48m
(34'4.5)
nwi
1
6
McClurkin, Caitlin
Grimsby
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
7
Kulach, Elliot
Lorne Park
10.08m
(33'0.75)
nwi
1
8
Heckel, Jessie
AN Myer
9.82m
(32'2.5)
nwi
1
9
TRIFUNOVIC, STACY
South Lincoln
9.53m
(31'3)
nwi
1
10
Hale, Caralyn
Christ the King
9.13m
(29'11.25)
nwi
1
11
Pond, Amy
Georgetown
8.78m
(28'9.5)
nwi
1
12
Thiede, Monika
St Jean de Brebe
8.73m
(28'7.5)
nwi
1
13
Chechalk, Laura
St Jean de Brebe
8.18m
(26'10)
nwi
1
14
Huckerby, Kayla
St Jean de Brebe
7.72m
(25'3.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Frazer, Aaliah
Mayfield
11.22m
(36'9.5)
nwi
1
2
Symonds, Alexandra
Notre Dame Colle
10.78m
(35'4.25)
nwi
1
3
Pothemont, Kristen
St Joan of Arc -
10.21m
(33'5.75)
nwi
1
4
Olah, Briar
St Paul - Niagra
10.12m
(33'2.25)
nwi
1
5
Swann, Demi
Georgetown
10.08m
(33'0.75)
nwi
1
6
Bubnich, Samantha
St Marcellinus
10.02m
(32'10.25)
nwi
1
7
Vermeer, Micah
Smithville Distr
9.86m
(32'4)
nwi
1
8
Blatchley, Taylor
Beamsville
9.75m
(31'11.75)
nwi
1
9
Cappa, Alexis
Corpus Christi
9.44m
(30'11.5)
nwi
1
10
Tran, Lisa
John Cabot
9.42m
(30'10.75)
nwi
1
11
Bennett, Courtney
EL Crossley
9.09m
(29'9.75)
nwi
1
12
Vanderbrook, Courtney
Kings Christian
8.97m
(29'5)
nwi
1
13
White, Jolene
Burlington Centr
8.40m
(27'6.5)
nwi
1
14
O'Hallaran, Madison
Nelson
7.83m
(25'8.25)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Griffiths, Kara
Mentor College
11.11m
(36'5.25)
nwi
1
2
Olah, Courtney
St Paul - Niagra
10.97m
(35'11.75)
nwi
1
3
Jansa, Lauren
St Paul's - Tren
10.82m
(35'5.75)
nwi
1
4
Kaltsidis, Gesthika
Nelson
10.75m
(35'3)
nwi
1
5
DeJong, Julie
Hamilton Distric
10.61m
(34'9.5)
nwi
1
6
Farkas, Andrea
St Thomas Aquina
10.59m
(34'8.75)
nwi
1
7
Danquah, Kirsten
St Marquerite d�
10.59m
(34'8.75)
nwi
1
8
Bannock, Maddy
Georgetown
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
9
Green, Sam
Christ the King
10.19m
(33'5)
nwi
1
10
Molnar, Bianca
ES Jean Vanier -
10.14m
(33'3)
nwi
1
11
Kohli, Melissa
EL Crossley
10.01m
(32'10)
nwi
1
12
Budarick, Aleks
Nelson
9.96m
(32'8)
nwi
1
13
Ankoma-Mensa, Naana
St Marquerite d�
9.90m
(32'5.75)
nwi
1
14
Smith, Jessica
AN Myer
9.89m
(32'5.25)
nwi
1
15
Domingos, Telma
Cathedral
9.42m
(30'10.75)
nwi
1
Womens Pole Vault Midget / Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Darnay, Kelsey
St Michael - Nia
2.65m
(8'8.25)
1
2
Kranics, Mackenzie
Lakeshore Cath -
2.30m
(7'6.5)
1
3
Au, Kimmy
St Paul - Niagra
2.30m
(7'6.5)
1
4
Taylor, Altonia
St Marcellinus
2.30m
(7'6.5)
1
5
Ferguson, Lauran
Ridgeway-Crystal
2.05m
(6'8.5)
1
6
Gutenberg, Meaghan
EL Crossley
2.05m
(6'8.5)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Darnay, Kendall
St Michael - Nia
3.25m
(10'7.75)
1
2
Stark, Alison
EL Crossley
2.65m
(8'8.25)
1
3
Richardson, Michelle
Laura Secord
2.30m
(7'6.5)
1
4
Fontaine, Shannon La
Laura Secord
2.15m
(7'0.5)
1
5
Temple, Nicole
St Catharines
2.00m
(6'6.5)
1
6
Dow, Nicole
St Marcellinus
2.00m
(6'6.5)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa-south
#ofsaa
#south-regional
More news
2010 Results - SOSSA Track Championships
127 shares:
OFSAA South Regional Track Championships
,
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
,
Abbey Park High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
,
Acton District High School Track & Field and Cross Country - Acton, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Westlane Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2019
45
2018
22
2017
30
2016
10
2014
2
2
2013
3
4
2012
10
9
2011
14
6
2010
5
8
2009
2
Show 7 more
Hashtags
#ofsaa-south
#ofsaa
#south-regional
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!